Facebook Youtube
Bez zwycięzcy w meczu na szczycie

Bez zwycięzcy w meczu na szczycie

Przyzwyczajeni w tym sezonie (szczególnie w Lidze Amatorskiej, przyp. red.) do meczów zespołów z czołówki tabeli także i w drugiej serii Vivaldi Krosball Ligi Open byliśmy świadkami spotkań, w których mierzyły się ze sobą ekipy z pierwszej trójki.

Co działo się w III i IV kolejce rywalizacji otwartej dla wszystkich? Poniżej parę zdań opisujących grę o zwycięstwo w kampanii 2019/20.

Lider PIWIARNIA w swoim pierwszym spotkaniu uległ ekipie Glasmark 3-6. Nie pomogła dobra forma Jakuba Satura, który zdobył w tym meczu trzy gole. Łupem strzeleckim dla Glasmarku podzielili się po równo Łukasz Śliwińsk, Radosław Macnar i Konrad Kubal.

Od zwycięstwa rozpoczęła piątkowe pojedynki Jasiołka Jaśliska, która okazała się o jedną bramkę lepsza od Domiksu. W drugim meczu zawodnicy z Jaślisk musieli uznać wyższość Ekolotu. Trzy wygrane i jedna porażka pozwoliły utrzymać Jasiołce czwarte miejsce.

Swoje mecze w sezonie 2019/20 zainaugurował Ekolot i było to dobre wejście w sezon. Zwycięstwa 5-2 z PDS Sklepy S i 7-5 z Jasiołką Jaśliska dał zespołowi Konrada Słowika pewność siebie i awans na siódme miejsce.

Drużyna PPMD Rzeszów na początek pokonała zespół Maxima i to zwycięstwo wywindowało ekipę Krystiana Frączka na pozycję lidera. Po chwili PPMD Rzeszów mierzyło się z zespołem Glasmark, który po trzech zwycięstwach zajmowała drugą pozycję. Mecz był dobrym widowiskiem i zakończył się podziałem punktów. Obie ekipy miały okazje, aby ostatecznie sięgnąć po trzy punkty, ale remis wydaje się z przebiegu całego spotkania sprawiedliwym wynikiem. Trzy bramki w tym pojedynku dla PPMD zdobył Krystian Frączek, a dla Glasmarku Łukasz Śliwiński. Obie ekipy utrzymały po IV kolejce pierwszą i drugą lokatę z dorobkiem 10 oczek.

MultiGrass Sport Guzikówka gra w pierwszych dwóch seriach w kratkę. Tym razem wygrana 4-2 z Galmetem dała trzy punkty mistrzowi, po czym nastąpiła porażka 2-7 z "Sędziami".

KRR Dwa Serca zwyciężyło 7-2 LKS Tęcze Zręcin, a cztery bramki zdobył w tym meczu Damian Bauer.

PIWIARNIA pokonała Domix 12-4 i poprawiła sobie humory po porażce z Glasmarkiem. Nie zwalnia tempa Jakub Satur, który tym razem cztery razy wpisywał się na listę strzelców. Lider po pierwszej serii dzięki zdobytym trzem punktom utrzymał się w trójce, zajmując najniższy stopień podium.

Do dwóch ciekawych spotkań doszło na koniec piątkowej rywalizacji w Lidze Open.

Tęcza Zręcin grała z Galmetem i po dobrym meczu zwyciężyła 3-2. Równie ciekawie było w spotkaniu KRR Dwa Serca z zespołem Maxima, ostatecznie wygranym przez ekipę Damiana Bauera 3-1.

Ciekawostką drugiej serii gier jest fakt, że zdobyto w niej równo 100 bramek.

W 22 ligowych pojedynkach padło 178 bramek, co dało nam 8,09 gola na jeden mecz (wliczone gole z walkowerów).

Na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Ligi Open nastąpiła zmiana. Najskuteczniejszym zawodnikiem po dwóch seriach gier został Jakub Satur (PIWIARNIA) - zdobywca 10 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Klasyfikację zabawy Vivaldi Extra Skills można odnaleźć tutaj.

Pełną klasyfikację strzelców wszech czasów można odnaleźć tutaj.

W najbliższym tygodniu na Profbud Arenie będą trwały przygotowania do międzynarodowego, dwudniowego turnieju piłkarskiego Profbud Cup, który odbędzie się w dniach 7-8 grudnia. Z uwagi na ten turniej Liga Amatorska rozegra szóstą serię gier w piątek 13 grudnia od godziny 19:45.

Trzecia seria spotkań w lidze otwartej dla wszystkich (kolejki V i VI) zostanie rozegrana w sobotę 14 grudnia od godziny 18:00.
Dzień wcześniej w piątek 13 grudnia o godzinie 20:55 odbędzie się jedno spotkanie zaległe z pierwszej serii gier Ekolot - KRR Dwa Serca.
Bez zwycięzcy w meczu na szczycie
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros