Facebook Youtube
Centrum Budownictwa Pro-Invest mistrzem w Lidze Firm, Vivaldi Oldboys najlepsze w Lidze 35+

Centrum Budownictwa Pro-Invest mistrzem w Lidze Firm, Vivaldi Oldboys najlepsze w Lidze 35+

W piątek 5 kwietnia poznaliśmy mistrzów Vivaldi Krosball Ligi Firm oraz Vivaldi Krosball 35+.

Zmagania firmowe dobiegły końca, natomiast popularnych "oldbojów" czeka jeszcze jedna seria gier (kolejki XIII i XIV).
Co działo się w piątek na trzech boiskach Profbud Areny? Poniżej kilka zdań o ósmej serii gier.

Historyczna pierwsza edycja rozgrywek Vivaldi Krosball Ligi 35+ wychodzi na ostatnią prostą.

Przewaga lidera - Vivaldi Oldboys jest już na tyle duża, że zespół Waldemara Wojnara może rozpocząć świętowanie zdobycia mistrzostwa.

Vivaldi Oldboys rywalizowało w piątkowy wieczór z Guzikówką Starą Gwardią i dzięki zwycięstwu 7-2 zdobycie mistrzostwa stało się faktem.

Zespoły Travel-Line Eba RLS i Guzikówka Stara Gwardia liczą z pewnością na drugie miejsce. Przewaga ekipy z Iwonicza to tylko dwa punkty. Travel-Line Eba RLS otrzymało trzy oczka bez gry (Zamczysko Oldboys Odrzykoń nie stawiło się na spotkanie).

Z podium nie rezygnuje BUD-MACHER, który uległ Salmar 4-5, ale dobra forma strzelecka Łukasza Śliwińskiego może w ostatnich spotkaniach sezonu wyprowadzić drużynę z Łęk Dukielskich na wyższe lokaty.

PKLF DN-ECO Krosno i Salmar będą do samego końca walczyły o szóste miejsce. W przypadku dwóch porażek BUD-MACHER teoretycznie mogą jeszcze sięgnąć po piątą pozycję. PKLF zwyciężył w piątek Karpaty Oldboys 9-2, a Salmar 5-4 ograł BUD-MACHER.

Vivaldi Krosball Liga 35+ w liczbach po ósmej serii gier:

W 48 meczach padło 410 goli, co dało nam średnią do 8,54 bramki na jedno ligowe spotkanie.

Liderem klasyfikacji strzelców jest Łukasz Śliwiński (BUD-MACHER), który ma na koncie 35 bramek.


Za nami trzeci sezon zmagań Vivaldi Krosball Ligi Firm. W porównaniu z kampanią LF'2018 pierwsza czwórka w 2019 roku pozostała ta sama, ale w końcowej tabeli nastąpiły trzy istotne zmiany.

Mistrzem została ekipa Centrum Budownictwa Pro-Invest, która rok wcześniej zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Druga lokata przypadła tak jak w 2018 roku zespołowi Miś Krosno. Ustępujący mistrz - Vivaldi Meble zakończył trzecią edycję rywalizacji firmowej na trzecim miejscu. Czwarta pozycja przypadła drużynie Eurocash (spadek o jedno oczko w porównaniu z ubiegłoroczną batalią).

Cerbex, który rok temu był dziewiąty, tym razem zatrzymał się po ostatnim spotkaniu na szóstym miejscu.

Przed meczami mało kto wierzył, że faworyci zgubią koncentrację i nastąpią większe zmiany w tabeli. Piłka nożna rządzi się swoimi prawami, więc jednak mimo spotkań z teoretycznie słabszymi rywalami Centrum Budownicwa Pro-Invest, Miś Krosno i Vivaldi Meble nie mogły przed piątkowymi pojedynkami zlekceważyć swoich przeciwników. Należało zachować formę i postawić przysłowiową "kropkę nad i".

Lider nie wygrywał pod względem zdobytych goli tak okazale jak jego najgroźniejsi przeciwnicy, jednak dwa zwycięstwa 9-1 robią wrażenie.

Miś obronił wice mistrzostwo, a dwie wygrane z Cerbex 11-1 i Eurocash 14-4 pokazały, że gdyby nie pechowe otwarcie sezonu można by było liczyć na zwycięstwo w lidze.

Vivaldi Meble nie obroniło tytułu, jednak pożegnało się ze swoimi sympatykami wygranymi 11-6 z Czarnym Kogutem i efektownym 16-0 z Rogatym Gościńcem Weną Meble.

Eurocash zdobył w piątkowy wieczór jeden punkt za remis z Gameservice 3-3, ale to oczko zdecydowało o odskoczeniu od Rogatego Gościńca Wena Meble i sięgnięciu po czwartą lokatę.

Zawodnicy z Rogów zdobywają coraz większe doświadczenie na Profbud Arenie. W Lidze Amatorskiej (grając jako Beer Lovers) kończyli sezon na 13 miejscu. Tym razem udało się zakotwiczyć po ostatnim meczu na piątej pozycji.

Cerbex wykorzystał potknięcia Czarnego Koguta i dzięki wygranej nad Gameservice 6-0 mógł cieszyć się z szóstej pozycji.

Czarny Kogut musiał odpierać ataki lidera i ustępującego mistrza. Dwa niezwykle trudne spotkania nie pozwoliły na dopisanie sobie kolejnych oczek.

Gameservie z twarzą żegna się z kampanią LF'2019. Ta ekipa długo nie mogła zdobyć punktów, ale ostatnie spotkania pozwoliły na zainkasowanie siedmiu oczek.

Vivaldi Krosball Liga Firm w liczbach po ósmej serii gier:

W 56 meczach padły 623 gole, co dało nam średnią 11,13 bramki na jedno ligowe spotkanie.

Królem strzelców rozgrywek firmowych został Karol Rymarczyk (Miś Krosno), zdobywca 45 bramek.

Ostatnie mecze Vivaldi Krosball 35+ są zaplanowane na najbliższy piątek 12 kwietnia 2019 roku od godziny 19:45.

My już dziś pragniemy Państwa poinformować, że oficjalna Gala kończąca zmagania Vivaldi Krosball Ligi Firm i Ligi 35+ odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Strefie Sportu i Relaksu Eurogym.
Rozpoczęcie części oficjalnej od godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy.
Centrum Budownictwa Pro-Invest mistrzem w Lidze Firm, Vivaldi Oldboys najlepsze w Lidze 35+
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros