Facebook Youtube
Czwarty sezon w Lidze Open rozpoczęty

Czwarty sezon w Lidze Open rozpoczęty

W sobotę 23 listopada zainaugurowano czwarty sezon Vivaldi Krosball Ligi Open.

W pierwszej serii spotkań nie wszystkie ekipy zagrały na Profbud Arenie o ligowe punkty. Na prośbę drużyny Ekolot ten zespół zadebiutuje w piątek 30 listopada, a mecze zaległe rozegra 13 grudnia. Drużyna LKS Tęcza Zręcin nie zgłosiła się na zaplanowane mecze.

W pierwszym rozdaniu na trzech boiskach popularnego balonu spotkały się PDS Sklepy S z Domiksem, Glasmark z Maximą oraz Jasiołka Jaśliska z Galmetem.

Popularni "Sędziowie" pokonali Domix 3-2, a obie ekipy zagrały dobre zawody. Zwycięstwo PDS nie było pewne do samego końca.

Glasmark to doświadczony zespół – wice mistrz z zeszłego sezonu. Maxima dopiero zaczyna przygodę z Ligą Open i na inauguracje uległa 0-3.

Jasiołka Jaśliska w zeszłym sezonie zajęła siódme miejsce (jako OTI-Express, przyp. red.), a Galmet zameldował się w kampanii 2018/19 na ósmej lokacie. W pojedynku sąsiadów z tabeli ekipa z Jaślisk wygrała 7-5.

PIWIARNIA otrzymała łatwe punkty za walkower z LKS Tęczą Zręcin, która nie zgłosiła się na spotkanie. Drugi mecz PIWIARNI to mecz z ekipą Maxima. Wynik 9-1 dał "barowej" drużynie prowadzenie w tabeli.

PPMD Rzeszów mierzył się z mistrzem MultiGrass Sport Guzikówka i nieoczekiwanie łatwo sięgnął po komplet punktów. Zespół Krystiana Frączka pokazał się z dobrej strony i zgłosił swój akces do czołowych miejsc na mecie sezonu.

Do swoich drugich spotkań przystąpiły Glasmark oraz Domix. Po dobrym meczu ostatecznie wice mistrz zdobył trzy oczka, a kibice oglądający ten pojedynek byli świadkami 13 goli.

PPMD Rzeszów swój drugi mecz wygrało walkowerem z LKS Tęczą Zręcin, a powodem był brak zespołu ze Zręcina.

Jasiołka Jaśliska mierzyła się z PDS Sklepami S i po końcowym gwizdku wygrała 3-1. Zawodnicy z Jaślisk już trzeci sezon grają w lidze otwartej dla wszystkich, a raz nawet brali udział w Lidze Krosball Masters 8+1. Drużyna PDS Sklepy S także rozgrywa swoją trzecią kampanię w Lidze Open, jednak skład "Sędziów" nie jest tak stabilny jak ekipy Jasiołki.

Ekipa MultiGrass Sport Guzikówka zareagowała w jedyny dobry sposób po porażce z PPMD Rzeszów. Rywalem mistrza był nowicjusz, ale na pewno nie słabeusz KRR Dwa Serca. Wygrana mistrza 13-4 z pewnością poprawiło humory zawodników Guzikówki. KRR Dwa Serca na papierze wyglądają całkiem dobrze, a zawodników tej drużyny można było oglądać na parkietach i boiskach krośnieńskich lig. Początek może nie był dla nich dobry, jednak kolejne mecze powinny pokazać prawdziwą siłę tego zespołu.

Przypominamy, że na Profbud Arenie gramy tylko w specjalnym obuwiu (halówki, turfy).
W przypadku stwierdzenia gry w lankach fakt ten kapitan zgłasza sędziemu lub koordynatorowi. Zawodnik według Regulaminu rozgrywek musi zejść z boiska i zmienić obuwie i dopiero wtedy może wrócić do gry.
W przypadku braku obuwia na zmianę, zawodnik nie może już wejść na plac gry.

W 10 ligowych pojedynkach padło 78 bramek, co dało nam 7,80 gola na jeden mecz (wliczone gole z walkowerów).

Pierwszym liderem klasyfikacji strzelców Ligi Open został Krystian Szubrycht (MultiGrass Sport Guzikówka ) - zdobywca 5 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Klasyfikację zabawy Vivaldi Extra Skills można odnaleźć tutaj.

Pełną klasyfikację strzelców wszech czasów można odnaleźć tutaj. Przed pierwszymi meczami czwartego sezonu mieliśmy dwóch liderów Krystiana Frączka (obecnie PPMD Rzeszów) i Wojciecha Munię (ostatnia drużyna Falafel Kebab Osiedle Guzikówka). Zawodnik PPMD Rzeszów zdobył w swoich pierwszych spotkaniach dwa gole i z liczbą 64 bramek został samodzielnym liderem strzelców wszech czasów.

Druga seria spotkań w lidze otwartej dla wszystkich (kolejki III i IV) zostaną rozegrane w piątek 30 listopada od godziny 19:45

Czwarty sezon w Lidze Open rozpoczęty
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros