Facebook Youtube
Dobre otwarcie Mistrza, słabsza forma PBI Group

Dobre otwarcie Mistrza, słabsza forma PBI Group

W piątek 20 listopada rozpoczął się piąty sezon rozgrywek Vivaldi Krosball Ligi Open.

11 drużyn będzie miało okazję powalczyć o końcowy tryumf.

Glasmark, który broni mistrzowskiego tytułu dobrze rozpoczął sezon, a przeciwników wcale nie miał łatwych. Już pierwsze spotkanie było na styku, a rywalem mistrza była ekipa PBI Group (oparta prawie w całości na trzecim zespole z kampanii 2019/20 PPMD Rzeszów).
Wygrana ekipy Glasmark 2-1 nie była pewna do samego końca, ale ostatecznie po końcowym gwizdku arbitra mistrzowi udało się sięgnąć po pierwsze trzy punkty.
Na kolejne oczka nie trzeba było długo czekać, choć rywalem była także ekipa z górnej połówki zeszłorocznej tabeli - zespół PIWIARNI.
Tym razem mistrz zwyciężył 5-3, ale to nie on jako pierwszy zasiadł na fotelu lidera.
 
Pierwszym liderem okazała się drużyna Jasiołki Jaśliska. Doświadczony zespół po zaciętym meczu pokonał 5-4 Moderówkę i wygrał 5-2 z PBI Group. W pierwszym pojedynku Krystian Kalemba zdobył 3, a w drugim 2 bramki i z dorobkiem 5 goli został najskuteczniejszym zawodnikiem Ligi Open po 1 serii gier.
 
Na trzecim miejscu usadowiła się ekipa LKS Zorzy 03 Łubienko, która wygrała z drugim nowicjuszem - LKS Hłudno aż 5-1. Cztery gole w tym spotkaniu były autorstwa Grzegorza Gierlasińskiego.
 
Mimo porażki z mistrzem dobrze zaprezentowała się ekipa PIWIARNI, która w drugim swoim piątkowym spotkaniu wygrała 4-3 z Dworem Kombornia.
 
Dwóch beniaminków Dwór Kombornia i LKS Hłudno mają na swoim koncie zarówno zwycięstwo, jak i porażkę. Ekipa "Dworskich" otrzymała łatwe punkty, ponieważ ich drudzy rywale Emeritos Banditos nie zgłosili się na spotkanie.
 
Ekipa LKS Hłudno po porażce z Zorzą 03 Łubienko szybko się pozbierała i wygrała 5-3 z Moderówką. Dobrze w tym meczu zaprezentowali się Łukasz Pudło i Marcin Bobola.
 
Domix zagrał raz i wygrał 5-4 z Rędzinianką Wojaszówka. Spotkanie było niezwykle ciekawe, ale zdaje się, że w tym meczu doświadczenie zespołu z Brzozowa wzięło górę nad nową drużyną w Lidze Open.
 
Młodzi zawodnicy Moderówki prowadzeni przez doświadczonego Wojciecha Pelczara w 1 serii gier doznali dwóch porażek. Szkoda meczu z Jasiołką (przegranego 4-5), bo przy odrobinie szczęścia można było urwać punkty swojemu przeciwnikowi, a co za tym idzie nie pozwolić ekipie z Jaślisk zasiąść na fotelu lidera.
Druga przegrana 3-5 z LKS Hłudno nie pozwoliła na sięgnięcie w piątkowy wieczór po choćby punkt, ale być może już za tydzień uda się awansować z 9 miejsca.
 
Drużyna Emeritos Banditos nie stawiła się na spotkanie i ciągle nie wiemy jaki potencjał w Lidze Open ma ten zespół.
 
Czy dwie porażki PBI Group można uznać za niespodziankę? Patrząc na skład (i dorobek PPMD Rzeszów na której oparty jest skład PBI Group) pewnie tak. Ale przeciwnicy w pierwszych dwóch kolejkach byli z najwyższej półki. Porażka z zespołem Glasmark 1-2 i przegrana 2-5 z Jasiołką (dwie pierwsze ekipy z 1 serii gier), mogą zaboleć, jednak z pewnością zespół Krystiana Frączka długo nie będzie zamykał tabeli.


W 9 ligowych pojedynkach padło 60 bramek, co dało nam średnią ze wszystkich meczów 6,67 gola na jeden mecz.

Po pierwszej serii gier w klasyfikacji strzelców prowadzi Krystian Kalemba (Jasiołka Jaśliska) - zdobywca 5 goli, ale za plecami ma sporą grupę pościgową. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Grzegorz Gierlasiński (LKS Zorza 03 Łubienko) - zdobywca 4 goli.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.
Najwyższe zwycięstwo: LKS Zorza 03 Łubienko - LKS Hłudno 5-1
Najwięcej goli w jednym meczu: Jasiołka Jaślisika - Moderówka i Domix - WKS Rędzinianka Wojaszówka 5-4 (9 bramek).

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.
 
Klasyfikacji strzelców wszech czasów, jest dostępna tutaj.

Kolejne mecze są zaplanowane na piątek 27 listopada od godziny 19:45.

Więcej informacji odnośnie pandemii oraz zasad sanitarnych podamy w tygodniu na naszych mediach.
Dobre otwarcie Mistrza, słabsza forma PBI Group
© Copyright 2021
Realizacja: Interkros