Facebook Youtube
Dziś poznamy mistrza Ligi Amatorskiej oraz rozegramy 6 serię spotkań w Lidze Open

Dziś poznamy mistrza Ligi Amatorskiej oraz rozegramy 6 serię spotkań w Lidze Open

Dziś 12 stycznia zakończymy sezon 2019/20 w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej.

Najbliżej mistrzowskiego tytułu jest zespół Profbud4Kids, który ma pięć punktów przewagi nad ekipą Vivaldi Meble.

Do walki o drugą lokatę może włączyć się jeszcze Guzikówka Stara Gwardia, która zagra bezpośrednie spotkanie z drużyną "Meblowych" i podejmie w drugim meczu Eurocash Galaktikos.

Golden Team, aby utrzymać miejsce tuż za podium, musi odpierać ataki PKLF Krosno. Zespół Bogusława Niemczyka długo utrzymywał się w ścisłej czołówce i z pewnością piąte miejsce na koniec sezonu nie zadowoli tej ekipy.

Ciekawie powinno być w rywalizacji o szóstą lokatę. "Galaktyczni" i BUD-MACHER mają po 15 oczek. Teoretycznie łatwiejszy zestaw spotkań w ostatnich dwóch kolejkach ma zespół Mariusza Sowy, ale to "Budowlańcy" mają duet skutecznych napastników, którzy postarają się o kolejne trafienia.

Parnas Stara Wieś i Beer Lovers nie poprawią swojej pozycji w tabeli. Zespół Jana Bielawskiego ma w swoim składzie najskuteczniejszego zawodnika zmagań amatorów - Dariusza Dydka, który ma osiem goli przewagi nad drugim Eliaszem Witalcem (Profbud4Kids). Zobaczymy, czy po ostatnich spotkaniach najlepszy strzelec Parnasu utrzyma swoją pozycję.

"Miłośnicy piwa" zmierzą się w pierwszym spotkaniu z Parnasem i być może uda im się w ostatniej serii gier powiększyć swój dorobek punktowy.

W Lidze Open drużyny zagrają w ramach 6 serii gier (kolejki XI i XII).

Lider PPMD Rzeszów podejmie Ekolot i MultiGrass Sport Guzikówka. Zespół Krystiana Frączka wcale nie musi wzbogacić się w tych meczach o sześć oczek, ale dyspozycja strzelecka lidera stawia PPMD w roli delikatnych faworytów.

Tym razem łatwiejsze w teorii spotkania czekają Glasmark, który zagra z LKS Tęczą Zręcin oraz zespołem Maxima. Tęcza zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli, natomiast Maxima oswaja się z Profbud Areną i powoli gromadzi punkty w zmaganiach otwartych dla wszystkich.

Zespół Konrada Słowika oprócz spotkania z liderem zmierzy się z KRR Dwa Serca. Ekipa Damiana Bauera już od siedmiu meczy nie potrafi zdobyć punktu i w spotkaniu z Ekolotem walczącym o pierwszą trójkę także może być trudno zakończyć pojedynek choćby remisem.

Jasiołka Jaśliska, która ma 20 punktów (tyle samo co Ekolot, przyp. red.) zagra z KRR Dwa Serca oraz Galmetem. Jasiołka, która balansuje na miejscach trzecim i czwartym będzie chciała po szóstej serii gier powrócić na podium.

PIWIARNIA zmierzy się z MultiGrass Sport Guzikówka i LKS Tęczą Zręcin. Ekipa z Iwonicza, która była pierwszym liderem Ligi Open, obniżyła nieco loty i obecnie stara się odrobić straty do czołówki.

PDS Sklepy S nie mają dużej straty do zespołów, które znajdują się bezpośrednio nad nimi, ale jedno oczko przewagi nad MultiGrass Sport Guzikówką nie dają komfortu straty punktów w rywalizacji z Galmetem i Domiksem.

Ciekawi jesteśmy konfrontacji sąsiadów z tabeli w meczu Domix - Maxima. Zespoły z pozycji 1-7 uciekły punktowo ekipom z miejsc 8-12 i każdy zdobyty punkt jest niezwykle cenny w pogoni za górną częścią klasyfikacji.


Dziś poznamy mistrza Ligi Amatorskiej oraz rozegramy 6 serię spotkań w Lidze Open
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros