Facebook Youtube
Eurocash Galaktikos i Parnas Stara Wieś sprawcami niespodzianek

Eurocash Galaktikos i Parnas Stara Wieś sprawcami niespodzianek

Powoli staje się tradycją, że z co serię gier w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej mamy spotkania na szczycie. Świadczy to o sporej rotacji w czołówce klasyfikacji amatorów. Nie było serii gier, żeby zespół z drugiego miejsca utrzymał swoją lokatę. Nie inaczej było i po piątkowych zmaganiach.

Tym razem z lider rozgrywek zespół Profbud4Kids mierzył się z ekipą Vivaldi Meble. Zespół spod balona lepiej rozpoczął mecz i w pewnym momencie prowadził już trzema bramkami. Do ataku "Meblowych" poprowadził Marek Wyderka, który jako pierwszy odczarował bramkę bronioną przez Jakuba Skolarczyka. To trafienie pobudziło ekipę Vivaldi Meble, która złapała kontakt, by po chwili doprowadzić do remisu 3-3. Myliłby się ten, kto sądził, że obie drużyny pogodziły się ze zdobyciem jednego punktu. "Meblowi" w końcu wyszli na prowadzenie za sprawą Grzegorza Cynarskiego. W samej końcówce Paweł Tomkiewicz wyrównał i tym samym uratował jeden punkt liderowi.

PKLF Krosno zagrał pierwsze spotkanie z BUD-MACHER i zwyciężył 4-1. Druga batalia ekipy Bogusława Niemczyka zapowiadała się niezwykle ciekawie, a rywalem była drużyna Vivaldi Meble. Po ciekawym spotkaniu Przyjaciele Którzy Lubią Futbol pokonali "Meblowych" 2-1.

Eurocash Galaktikos podbudowany ostatnią serią gier, w której sięgnął po sześć oczek, tym razem musiał odpierać ataki zawsze groźnej Guzikówki Starej Gwardii. Zawodnicy z dzielnicy Krosna, aby nie tracić kontaktu z czołówką nie mogli pozwolić sobie na straty punktów. Po końcowym gwizdku to Stara Gwardia mogła dopisać sobie trzy punkty, a gole zdobywali Dariusz Nowak (dwa trafienia) i Łukasz Kut (trzy bramki). Dla pokonanych na listę strzelców wpisali się Tomasz Wacek i Krzysztof Rajchel.

Dwie ekipy, które nie zdobyły jeszcze punktów w Lidze Amatorskiej, spotkały się wreszcie ze sobą w ramach IX kolejki. Taki obrót sprawy musiał dać komuś upragnione punkty. Górą w tym pojedynku była drużyna Parnas Stara Wieś, która zwyciężyła "Miłośników piwa" 9-3, a sześć bramek zdobył w tym meczu Dariusz Dydek.

Golden Team zagrał w piątkowy wieczór tylko raz, a jego przeciwnikiem była ekipa BUD-MACHER. Podrażnieni przegraną z PKLF Krosno "Budowlańcy" wygrali 8-6 i tym samym ruszyli w pościg za środkiem tabeli.

Największymi niespodziankami zakończyły się dwa piątkowe spotkania.

Profbud4Kids w drugim meczu podejmował Eurocash Galaktikos. Remis lidera z "Meblowymi" pozwolił utrzymać bezpieczną przewagę, ale chyba delikatnie uśpił zespół Jakuba Koznera. "Galaktyczni" zaskoczyli wyrachowaniem i skutecznością i po 30 minutach cieszyli się z wygranej 5-4. Ciekawostką spotkania był gol Michała Deptucha – bramkarza Eurocash Galaktikos.

Porażka lidera to nie jedyna niespodzianka tej serii gier. Zespół Jana Bielawskiego mierzył się z Guzikówką Starą Gwardią i do przerwy nieoczekiwanie pewnie prowadził. W drugiej odsłonie Guzikówka starała się gonić wynik, ale dobra forma Dariusza Dydka (strzelca siedmiu bramek dla Parnasa) nie pozwoliła zbliżyć się choćby do remisu.

W piątej serii spotkań padło 69 goli i była to jak do tej pory najskuteczniejsza seria gier w Lidze Amatorskiej. W 40 ligowych pojedynkach padły 324 bramki, co dało nam 8,10 gola na jeden mecz.

Nowym liderem klasyfikacji strzelców amatorów został Dariusz Dydek (Parnas Stara Wieś) - zdobywca 24 goli. Co ciekawe ten sam zawodnik zdobył w dwóch ostatnich meczach 13 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

Klasyfikację zabawy Vivaldi Extra Skills można odnaleźć tutaj.

Kapitalnie zapowiada nam się rywalizacja w klasyfikacji strzelców wszech czasów, którą można zobaczyć tutaj.

Przed wczorajszymi meczami mało kto mógł przewidzieć, że drugi zawodnik dołączy do klubu "100" czyli zawodników, którzy przekroczyli granicę stu bramek w Lidze Amatorskiej. Dzięki doskonałej skuteczności w dwóch ostatnich meczach drugim zawodnikiem, któremu udała się ta sztuka okazał się Dariusz Dydek.

Teraz amatorów czeka dłuższa przerwa. Kolejne spotkania odbędą się w piątek 13 grudnia od godziny 19:45
Eurocash Galaktikos i Parnas Stara Wieś sprawcami niespodzianek
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros