Facebook Youtube
Glasmark lepszy w meczu na szczycie

Glasmark lepszy w meczu na szczycie

W sobotnich spotkaniach Vivaldi Krosball Ligi Open mogliśmy oglądać mecz lidera - zespołu Glasmark z wiceliderem - ekipą KS Jan-kesi. Po końcowym gwizdku trzy punkty powędrowały na konto Glasmarku, który wygrał ostatecznie 9-3. Cztery bramki w tym pojedynku zdobył Lucjan Frydrych.
Drugi mecz drużyna Jakuba Stodolaka także rozstrzygnęła na swoją korzyść. Wygrana 13-2 ze Sportowymi Świrami umocniła Glasmark na szczycie tabeli.

Także sześć punktów powędrowało w sobotę do Iwonicza. Zwycięstwa 3-2 z Falafel Kebab oraz 8-6 z Cisami Jabłonica Polska pozwoliły na awans z jednym oczkiem straty do Glasmarku.

Trzecia pozycja należy po sześciu kolejkach do drużyny KS Jan-kesi. Spadek o jedno miejsce został spowodowany porażką 3-9 z liderem. W drugim meczu ekipa Wojciecha Prętnika wygrała 7-3 z zespołem ALFA Poznaj Strzelanie i tym samym utrzymała kontakt punktowy do pierwszej dwójki.

Wisłok Krościenko Wyżne utrzymał czwartą pozycję. W pierwszym wygranym 6-4 meczu z Cisami Jabłonica Polska Mateusz Roterman zdobył cztery bramki. Drugie spotkanie ekipy Alana Staszewskiego padło łupem zespołu Falafel Kebab i szansa na pierwszą trójkę dla Wisłoka (po sześciu kolejkach) przepadła wraz z końcowym gwizdkiem arbitra.

Szansy na poprawienie pozycji w ligowej klasyfikacji nie wykorzystał także Falafel Kebab. Drużyna Damiana Wąchały może żałować przegranej 2-3 z Iwoniczem, która zatrzymała ich na piątym miejscu. Zwycięstwo "Falafela" 3-2 w drugim spotkaniu z Wisłokiem może okazać się cenną zaliczką, ponieważ obie ekipy dzieli zaledwie dwa punkty.

Zespół Cisów Jabłonica Polska nie może zaliczyć sobotnich spotkań do udanych. Dwie porażki z Wisłokiem Krościenko Wyżne i Iwoniczem nie pozwoliły na zwiększenie dorobku punktowego, a co gorsza rywale którzy punktowali zaczęli uciekać w ligowej klasyfikacji ekipie Tomasza Kolasińskiego.

Drużyna ALFA Poznaj Strzelanie w swoim pierwszym pojedynku zremisowała 3-3 ze Sportowymi Świrami i tym samym zaliczyła trzeci remis z rzędu na swoim koncie. Chwilę później nie udało się już zdobyć choćby punktu, a zwycięsko z pojedynku ALFA Poznaj Strzelanie - KS Jan-kesi wyszła ekipa z gminy Chorkówka.

Sportowe Świry w końcu zapunktowały remisując z ekipą ALFA Poznaj Strzelanie. Na więcej nie pozwolił w sobotę Glasmark, który pozbawił młodych zawodników złudzeń wygrywając 13-2.


W 24 ligowych pojedynkach zaliczono 228 bramek, co podniosło nam średnią do wartości 9,5 gola na jeden mecz.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Lucjan Frydrych (Glasmark), który ma na swoim koncie 16 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Wiktor Majewski (KS Jan-kesi) - 5 goli.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Glasmark - Sportowe Świry 13-2

Najwięcej goli w jednym meczu: KS Jan-kesi - Cisy Jabłonica Polska 10-9 (19 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacja strzelców wszech czasów jest dostępna tutaj.
Glasmark lepszy w meczu na szczycie
© Copyright 2024
Realizacja: Interkros