Facebook Youtube
Glasmark mistrzem, PPMD rzutem na taśmę na podium

Glasmark mistrzem, PPMD rzutem na taśmę na podium

Czwarty sezon Vivaldi Krosball Ligi Open dobiegł końca.

W kampanii 2019/20 towarzyszyło nam wiele emocji. Jedenaście spośród dwunastu ekip dokończyło rozgrywki, a do samego końca byliśmy świadkami ciekawej rywalizacji o poszczególne lokaty.

PIWIARNIA w meczu z Jasiołką prowadziła po golu Marcina Nycza, jednak w końcówce I połowy to wicelider najpierw wyrównał za sprawą Krystiana Biłasa, a po chwili objął prowadzenie po bramce Krystiana Kalemby. Po przerwie ponownie ten sam duet Jasiołki wpisywał się na listę strzelców, a swoje trafienie dołożył także Fabian Farbaniec. Dla zespołu z Iwonicza rozmiary porażki zmniejszył Jakub Satur.

PDS Sklepy S zagrały w swoim pierwszym zaplanowanym meczu z liderem, który w przypadku wygranej mógł sięgnąć po mistrzowski tytuł. Walczący o podium "Sędziowie" pokonali Glasmark, a wynik 6-1 dla "Esek" to z pewnością małe zaskoczenie. Lider nie przegrał do tej pory ani razu w kampanii 2019/20 i mistrzostwo zostało chwilowo odroczone.

Drugi mecz Glasmarku rozpoczął się od gola Radosława Macnara, na który odpowiedział Alan Staszewski z MultiGrass Sport Guzikówlka. Na 2-1 dla lidera bramkę zdobył Dawid Kamola, a wynik podwyższył Łukasz Śliwiński. Kontaktowego gola dla ekipy z Guzikówki zdobył Bartosz Szelc, jednak Mateusz Aszlar ponownie wyprowadził lidera na dwubramkowe prowadzenie. Glasmark nie zwalniał tempa i kolejne dwie bramki dołożył Wojciech Haznar. Dla ustępującego mistrza trafił jeszcze Dawid Leśniak.

W końcu rozstrzygnęła się rywalizacja o ósme miejsce. W bezpośrednim starciu Maxima podejmowała Domix, Spotkanie zakończyło się remisem 5-5, co ostatecznie ustaliło ósmą lokatę dla drużyny Maxima, a dziewiątą pozycję dla zespołu z Brzozowa.

PPMD Rzeszów zwyciężyło Jasiołkę 2-0 i tym samym wskoczyło na podium. Zespół z Jaślisk wypadł z trójki, co przed ostatnią serią gier trudno było przewidzieć.

PIWIARNIA w ostatniej batalii sezonu 2019/20 zwyciężyła 6-5 MultiGrass Sport Guzikówka.
Było to spotkanie niezwykle zacięte, jednak trzy punkty ostatecznie pojechały do Iwonicza.

Galmet, LKS Tęcza Zręcin oraz Ekolot nie stawiły się na zaplanowane spotkania.

W 110 ligowych pojedynkach padło 938 bramek, co dało nam średnią 8,53 gola na jeden mecz (wliczone gole z walkowerów).

Najskuteczniejszym zawodnikiem Ligi Open został Krystian Frączek (PPMD Rzeszów) - zdobywca 37 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Pełną klasyfikację strzelców wszech czasów można odnaleźć tutaj.
Niestety żaden z zawodników ligi otwartej dla wszystkich nie osiągnął granicy 100 goli.

Gala kończąca zmagania Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej i Ligi Open odbędzie się w sobotę 29 lutego w Strefie Sportu i Relaksu Eurogym od godziny 19:00.
Glasmark mistrzem, PPMD rzutem na taśmę na podium
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros