Facebook Youtube
Liga Open za półmetkiem

Liga Open za półmetkiem

W minioną sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa sezonu 2022/23 w Vivaldi Krosball Lidze Open.

Zespoły biorące udział w zmaganiach otwartych dla wszystkich przynajmniej raz mierzyły się ze sobą i każda z ekip ma już pogląd, na co może liczyć w obecnej kampanii.

W najlepszej sytuacji jest Glasmark, który przewodzi tabeli i ma trzypunktową przewagę nad wiceliderem. Zespół Jakuba Stodolaka w ramach siódmej kolejki pokonał w spotkaniu na szczycie Iwonicz, by po chwili już w pojedynku numer osiem sięgnąć po kolejne trzy oczka, tym razem punktując Falafel Kebab.

Na drugie miejsce po czwartej serii gier powrócił zespół KS Jan-kesi, który za sobotnie mecze także dopisał sobie sześć punktów. Najpierw ekipa Wojciecha Prętnika zwyciężyła 9-5 Falafel Kebab, by po chwili w prestiżowym spotkaniu wygrać 5-4 z Iwoniczem.

Iwonicz, który stracił drugą lokatę nie mógł zaliczyć mijającego weekendu do udanych. Drużyna Łukasza Rajchela miała niezwykle wymagających rywali, którzy tym razem nie pozwolili na zdobycie choćby punktu.

Sobota nie była szczęśliwa także dla Wisłoka Krościenko Wyżne. Ekipa Alana Staszewskiego uległa 2-3 drużynie ALFA Poznaj Strzelanie i 2-6 Sportowym Świrom. Dwie porażki z zespołami z dolnych rejonów tabeli mogą mocno skomplikować sytuację w ewentualnej poprawie pozycji.

Do Wisłoka w ligowej klasyfikacji dołączyła ekipa Cisów Jabłonica Polska, która nie popełniła błędu swojego sąsiada w tabeli. Cisy tym razem z Tomaszem Kolasińskim w bramce, a nie w ataku wygrały ze Sportowymi Świrami 7-3 (cztery gole strzelił w tym meczu Remigiusz Pisula) i 7-2 z ekipą ALFA Poznaj Strzelanie. Dwa hat-tricki zanotował we wspomnianych meczach Sebastian Meier.

Dwa mecze i zero na koncie to sobotni dorobek punktowy drużyny Falafel Kebab. Dwie przegrane jak się później okazało z liderem i wiceliderem wsytdu nie przynoszą, ale z rażącymi błędami w defensywie nie da się skutecznie powalczyć z tak doświadczonymi zespołami jak Glasmark i Jan-kesi.

Po trzy oczka wzbogaciły się dwie drużyny z dołu tabeli. Taka sytuacja pozwala na złapanie oddechu i powiew optymizmu przed następnymi spotkaniami, szczególnie, że zarówno ALFA Poznaj Strzelanie, jak i Sportowe Świry mają w swoich składach ciekawych zawodników, którzy mogą sprawić swoim rywalom dużo problemów.

Zespół ze Strzyżowa wygrał z Wisłokiem Krościenko Wyżne 5-2 i przegrał z Cisami Jabłonica Polska 2-7

Taki sam zestaw rywali miały Sportowe Świry i także oni zgarnęli trzy punkty za mecz z Wisłokiem i musieli uznać wyższość Cisów.

W 32 ligowych pojedynkach zaliczono 298 bramek, co dało nam średnią 9,31 gola na jeden mecz.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Lucjan Frydrych (Glasmark), który ma na swoim koncie 17 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Wiktor Majewski (KS Jan-kesi) - 5 goli.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Glasmark - Sportowe Świry 13-2

Najwięcej goli w jednym meczu: KS Jan-kesi - Cisy Jabłonica Polska 10-9 (19 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacja strzelców wszech czasów jest dostępna tutaj.

Liga Open za półmetkiem
© Copyright 2024
Realizacja: Interkros