Facebook Youtube
Mistrz wraca na fotel lidera

Mistrz wraca na fotel lidera

Czwarta seria spotkań w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej może być kluczowa dla ostatecznych rozstrzygnięć w siódmym sezonie zmagań amatorów.

Mistrz do tej pory schowany za plecami zespołu Mad Dogs czekał na dogodny czas, by przypuścić atak na pozycję lidera. Znakomitym momentem był bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi, w którym drużyna Salonu Łazienek BLU zwyciężyła 5-1. Wygrana (głównie skuteczności Łukasz Śliwińskiego zdobywcy trzech bramek) pozwoliła nie tylko na odrobienie strat, ale także dała jeden punkt przewagi nad ekipą "Wściekłych psów".
Kolejne dwa pojedynki drużyna Michała Borowskiego także rozstrzygnęła na swoją korzyść, co wydłużyło liczbę spotkań bez porażki do 7 meczy. Potknięcie wicelidera w drugim meczu pozwoliło na zwiększenie przewagi punktowej do czterech oczek, a do końca kampanii 2022/23 można uzyskać już tylko dziewięć punktów.

Już tylko ekipa Mad Dogs może przeszkodzić mistrzowi w obronie tytułu. Niestety dla zespołu Piotra Górskiego piątkowe mecze nie były udane. Brak doświadczonego Tomasza Wacka był nad wyraz widoczny i mimo ambitnej postawy oraz skuteczności Łukasza Łuszcza (strzelca sześciu bramek w trzech meczach) udało się zwyciężyć tylko Beniaminka Profbud4Kids Team. Dwie przegrane z Salonem Łazienek BLU i ekipą Vivaldi Meble spowodowały spadek na drugą lokatę. Dotychczasowy dorobek punktowy pozwala na niemal pewne zdobycie wicemistrzostwa, do którego brakuje już tylko dwóch oczek.

Niesamowita walka szykuje się w ostatniej serii gier o trzecią lokatę, na którą polują aż trzy zespoły. Najniższy stopień podium to łup nie lada, więc Guzikówka Stara Gwardia, Vivaldi Meble oraz Krosoft zrobią wszystko, żeby móc do swojego dorobku dołożyć brązowy medal rozgrywek.

Po 12 kolejkach trzecia lokata należy do "Meblowych", którzy dwukrotnie zremisowali 5-5 z największymi rywalami do trzeciego miejsca (Krosoftem i Guzikówką Starą Gwardią) oraz pokonali zespół Mad Dogs 7-5.

Tyle samo punktów co zespół Vivaldi Meble ma także Guzikówka Stara Gwardia. Drużyna Pawła Balona dowodzona w ataku przez Tomasza Kolasińskiego najpierw wygrała z zespołem Beniaminka Profbud4Kids Team, by po chwili ulec Krosoftowi. Niezwykle ważny dla drużyny z dzielnicy Krosna był mecz z Vivaldi Meble, którego stawką na koniec sezonu może być trzecia lokata. Remis 5-5 być może do końca nikogo nie zadowolił, ale także nie przekreślił marzeń o brązowym medalu dla jednych, jak i drugich.

Trzy punkty straty do wspomnianej dwójki w grze o trzecie miejsce ma Krosoft, który pokazuje, że ostatnie trzy pojedynki po przerwie świąteczno-noworocznej będą miały niezwykłą wagę. Zespół wzmocniony Karolem Kozieradzkim w bramce, Dawidem Kamolą dobrze radzącym sobie między liniami defensywną, a ofensywną i skutecznym Jakubem Hejnarem nie jest bez szans, aby pokrzyżować szyki bardziej utytułowanym ekipom w rozgrywkach Vivaldi Krosball.

Ciągle bez punktu i już bez szans na poprawę pozycji w tabeli jest ekipa Beniaminka Profbud4Kids Team. Czekamy na ostatnie mecze drużyny Lucjana Szelca, w których być może w grze bez presji rozda karty w rywalizacji z wyżej notowanymi przeciwnikami. Każde urwanie punktu faworytom może skutkować pogrzebaniem ich szans w grze o ustalone cele. Drużyna Beniaminka może, a jej rywale muszą zagrać o pełną pulę, co czasem może prowadzić do niespodzianki.

Sezon 2022/23 Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej w liczbach: 
W 36 ligowych pojedynkach zaliczono 273 bramki, co podniosło nam średnią ze wszystkich meczów do wartości 7,58 goli na jeden mecz.
Liderem strzelców został Tomasz Kolasiński (Guzikówka Stara Gwardia) – zdobywca 19 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Tomasz Kolasiński (Guzikówka Stara Gwardia) - strzelec 6 goli.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Salon Łazienek BLUGuzikówka Stara Gwardia 11-4, Guzikówka Stara Gwardia - Beniaminek Profbud4Kids Team 8-1
Najwięcej goli w jednym meczu: Salon Łazienek BLU - Vivaldi Meble 8-8  (16 goli)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacji strzelców wszech czasów jest dostępna tutaj.


Następne mecze Ligi Amatorskiej odbędą się w piątek 6 stycznia od godziny 19:45.
Mistrz wraca na fotel lidera
© Copyright 2023
Realizacja: Interkros