Nafta bez straty punktów, ścisk w strefie medalowej

W niedziele 29 listopada na Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Krosno odbyła się III kolejka Vivaldi Krosball Ligi Halowej.

Jak przebiegały spotkania? Krótką relację można przeczytać poniżej.

Somgorsi - Haczovia Falafel

Lepiej spotkanie rozpoczęła drużyna z Haczowa i objęła prowadzenie po golu Bartosza Subika. W dalszej fazie meczu obie ekipy poszły na wymianę, a na minutę przed końcem to Somgorsi prowadzili jednym trafieniem. Wynik na 4-2 ustalił Sebastian Praisnar i tym samym pierwsze zwycięstwo drużyny Mateusza Gumiennego stało się faktem.

Valencja - Prawko-Perfect

Wynik otworzył Konrad Kwolek, który sprytnym strzałem zaskoczył golkipera Prawko-Perfect Adama Dudusia. Na 3 min przed przerwą drugą bramkę dla Valencji zdobył Marcin Rymarz. Po przerwie groźniej zaatakowała Valencja, czego efektem był strzał w słupek Łukasza Józefczyka i gol Michała Lorensa. W szeregach Prawko-Perfect pierwszą bramkę zdobył Grzegorz Dziedzicki, a w samej końcówce Grzegorz Preisner zdobył kontaktowego gola, jednak aby doprowadzić do remisu zabrakło już czasu.

Haczovia Falafel - Kotwica Stara Gwardia

Mecz rozpoczął się od obijania słupków. Najpierw Michał Boczar z dystansu trafił w słupek bramki Kotwicy, by w odpowiedzi Konrad Słowik obij słupek bramki Haczovii. Pierwszy kwadrans upłynął nam bez goli, ale na parkiecie z pewnością nie wiało nudną. Po zmianie stron Konrad Słowik świetnym uderzeniem dał Starej Gwardii prowadzenie, a piłka zanim wpadła do bramki zespołu z Haczowa odbiła się jeszcze od słupka. To trafienie otworzyło wynik i po chwili Marcin Balawajder po podaniu Dawida Cieplika podwyższył rezultat. Trzecie trafienie mogliśmy oglądać po trójkowej akcji Dawid Cieplik, Konrad Słowik, Tomasz Kolasiński, gdzie ten ostatni umieścił futbolówkę w siatce. Dobrą partię rozegrał w tym spotkaniu Dawid Cieplik, który na 2 minuty przed końcem ustalił wynik.

Victoria Dobieszyn - OKS Markiewicza

W spotkaniu zespołów z Dobieszyna i osiedla Markiewicza także w pierwszych 15 minutach nie doczekaliśmy się bramki. Dawid Wiśniowski co prawda trafił w poprzeczkę, a w odpowiedzi Hubert Białogłowicz z wolnego starał się zaskoczyć golkipera Victorii, jednak piłka ani razu nie trafiła do siatki. W tej fazie meczu dobrze w bramce zespołu z Dobieszyna spisywał się Miłosz Krowicki. W końcu OKS dopiął swego. Po zamieszaniu w polu karnym Victorii Jakub Winiarski niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Wynik z wolnego poprawił Hubert Białogłowcz, a po chwili Filip Dubis podwyższył na 3-0. Niemal z końcową syreną czwartą bramkę dla Markiewicza zdobył Jakub Satur.

Nafta Splast Jedlicze - KS Jan-kesi

Niespodziewanie to lider jako pierwszy stracił bramkę, choć kto widział dyspozycję Damiana Szczura w tym spotkaniu nie powinien się temu dziwić. Po chwili dwa trafienia Damiana Limbergera i jeden gol Pawła Półchłopka poprawiły nastroje w jedlickiej drużynie. Wymiana akcji nie słabła. Damian Szczur trafia w słupek, a w odpowiedzi Jakub Stodolak przegrał bezpośrednie starcie z Mateuszem Bugielskim. Kontaktowy gol Damiana Szczura, który sfinalizował szybką akcję Jan-kesów dał nadzieję, że można powalczyć z liderem, jak równy z równym. Jednak po przerwie Jan-kesi dali się zaskoczyć, a Jakub Krawczyk z bliska dopełnił formalności. Pod koniec Krystian Gębarowski trafił po raz piąty i Nafta Splast Jedlicze została jedynym zespołem, który po trzech rozegranych meczach ma komplet punktów.

WIPMEB - Krosno Glass S.A.

Przed meczem wydawało się, że obie drużyny mają równe szanse na wygraną. Obie ekipy atakowały, ale to zespół Krosno Glass mógł do przerwy prowadzić. Strzał Jakuba Podgórskiego obił poprzeczkę, a uderzenie Szymona Stasza z wolnego trafiło w słupek bramki WIPMEB. Do przerwy bez goli, a do pracy strzeleckiej jako pierwsi zabrali się "Meblowi". Karol Moszczyński na 8 minut do końca spotkania dał ekipie Waldemara Wojnara prowadzenie, a po trzech minutach w odpowiedzi wyrównał Szymon Stasz. Ekipa Krosno Glass ostatnie 60 sekund grała w przewadze i stworzyła sobie znakomitą sytuację, jednak Damian Bogacz obronił piłkę meczową i obie drużyny podzieliły się punktami.

W 15 ligowych pojedynkach padło 97 bramek, co dało nam średnią ze wszystkich meczów 6,47 gola na jeden mecz.

Po trzech kolejkach w klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Krystian Frączek (WIPMEB) - zdobywca 7 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Jakub Krawczyk (Nafta Splast Jedlicze) - zdobywca 5 goli.

Wyniki Ligi Halowej można prześledzić tutaj.
Najwyższe zwycięstwo: Nafta Splast Jedlicze - Victoria Dobieszyn 11-1
Najwięcej goli w jednym meczu: Nafta Splast Jedlicze - Victoria Dobieszyn 11-1 (12 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Halowej można odnaleźć tutaj.

Kolejne mecze są zaplanowane na sobotę 5 grudnia od godziny 18:30 oraz niedziele 6 grudnia od godziny 16:00.

Przypominamy, że rozgrywki są prowadzone bez udziału publiczności. Osoby nie będące uczestnikami sportowej rywalizacji nie mogą przebywać na arenie Hali widowiskowo-sportowej.

Uczestnicy, którzy nie biorą udziału w meczu, ani rozgrzewce mają obowiązek poruszać się po obiekcie w maseczce.

Prosimy o stosowanie się do wymagań Organizatora, zaleceń sanitarnych oraz Regulaminu obiektu.