Facebook Youtube
Ósmy sezon wśród amatorów zakończony

Ósmy sezon wśród amatorów zakończony

Zespół Vivaldi Meble, który w poprzedniej serii gier wywalczył mistrzowski tytuł, rozpoczął świętowanie od dokończenia sezonu i zagrał do końca o pełną pulę punktów. Pierwszym przeciwnikiem była Guzikówka Stara Gwardia, która starała się zakończyć ósmy sezon wśród amatorów na podium. "Meblowi" zwyciężyli 8-2, a sześć bramek w tym meczu zdobył Kamil Walaszczyk.

Salon Łazienek BLU, który na plecach czuł presję swoich najgroźniejszych rywali (nad którymi miał tylko jeden punkt przewagi przed ostatnią serią gier) zagrał z zespołem Freedom. Wygrana zapewniała miejsce na podium, porażka mogła spowodować zakończenie kampanii 2023/24 nawet na czwartym miejscu. Ostatecznie zespół Jakuba Koznera wygrał 11-10, a dla wygranych dziewięć bramek strzelił Łukasz Śliwiński.

Krosdach zmierzył się z ekipą Mad Dogs. Obie drużyny znają się bardzo dobrze i o odpuszczaniu meczu nie mogło być mowy, a o koncentrację zawodników nie musieliśmy się martwić. Po końcowym gwizdku zespół "Wściekłych Psów" zwyciężył drużynę Krzysztofa Janochy 10-5 i zapewnił sobie najniższy stopień podium.

Freedom w swoim ostatnim spotkaniu podejmował mistrza i próbował powalczyć o remis. "Meblowi"którzy od dwóch kolejek grali już bez presji, zwyciężyli 9-6 i zakończyli kampanię 2023/24 tylko z jednym remisem i jedną porażką.

Na koniec Salon Łazienek BLU podejmował Guzikówkę Starą Gwardię, która już przed meczem była skazana na czwartą lokatę. Ustępujący mistrz wygrał 6-4 i tym samym zakotwiczył ostatecznie na drugim miejscu.

Drużyny Oldboy Rymanów i Hydroterm nie zgłosiły się na zaplanowane spotkania. Mecz pomiędzy nimi został zweryfikowany jako obustronny walkower, czyli trzy bramki stracone w ogólnym dorobku tych drużyn.

Spotkania Mad Dogs – Oldboy Rymanów i Krosdach – Freedom zweryfikowano jako walkower 3-0.

W 56 ligowych pojedynkach zaliczono 548 bramek, co dało średnią 9,79 gola na jeden mecz.

Królem strzelców Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej został Łukasz Śliwiński (Salon Łazienek BLU) zdobywca 41 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Łukasz Śliwiński (Salon Łazienek BLU) – 9 trafień

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.
Najwyższe zwycięstwo: Oldboy Rymanów - Freedom 18-5
Najwięcej goli w jednym meczu: Oldboy Rymanów - Freedom 18-5 (23 gole)
Dwukrotnie spotkania zostały zweryfikowane jako walkower, raz mecz został zweryfikowany jako obustronny walkower.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów prowadzi Jakub Kozner (Salon Łazienek BLU) - zdobywca 207 bramek, a pełna klasyfikacja strzelców jest dostępna tutaj.
Była to ostatnia seria gier.

Zapraszamy wszystkich Uczestników Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej na Galę podsumowującą ósmy sezon ligowy do Strefy Sportu i Relaksu Eurogym, która odbędzie się w sobotę 3 lutego. Początek spotkania o godzinie 19:00
Ósmy sezon wśród amatorów zakończony
© Copyright 2024
Realizacja: Interkros