Facebook Youtube
Podrażniony mistrz goni rywali

Podrażniony mistrz goni rywali

W andrzejkowy weekend będziemy świadkami drugiej serii gier Vivaldi Krosball Ligi Open.

W piątek 29 listopada zawodnicy ligi otwartej dla wszystkich zmierzą się w ramach III i IV kolejki.

Tym razem na obiekcie Profbud Arena zobaczymy wszystkie 12 ekip, które będą starły się powiększyć swój dorobek punktowy.

Zapowiedź drugiej serii gier rozpoczniemy od pojedynków mistrza - MultiGrass Sport Guzikówka, który po porażce z PPMD Rzeszów i wygranej z KRR Dwa Serca musi gonić rywali. Ekipa z Guzikówki na początek spotka się z Galmetem, a drugą batalię rozegra z PDS Sklepami S. Do niedawna faworytem tych meczy byłaby na papierze drużyna MultiGrass Sport, która do tej pory tylko trzy razy remisowała i tyle samo razy schodziła z boiska pokonana (w historii swoich występów w Lidze Open przyp. red.), ale pierwsza porażka w kampanii 2019/20 musiała zachwiać pewność mistrza.

Lider Piwiarnia będzie starał się utrzymać pierwszą lokatę, jednak przysłowiowego konia z rzędem temu, kto jest w stanie wytypować bezproblemowe sześć oczek dla "barowej" ekipy w spotkaniach z Glasmarkiem i solidnym zespołem Domiksu.

PPMD Rzeszów zagra na początek z nowicjuszem - zespołem Maxima, który zapłacił już tzw. "frycowe" i teraz powinien postawić się ekipie Krystiana Frączka. Drugi mecz zapowiada się nam jako piłkarska uczta, czyli rywalizacja z Glasmarkiem, który jako wice mistrz będzie miał w ramach III i IV kolejki znakomitych rywali (wcześniej zespół Wojciecha Haznara zagra z Piwiarnią, przyp. red.).

Jasiołka Jaśliska, która jako czwarty zespół Ligi Open ma na swoim koncie dwie wygrane podejmie Domix i Ekolot.

Popularni "Sędziowie" przed meczem z mistrzem sprawdzą formę Ekolotu, który rozpocznie grę o ligowe punkty. To spotkanie pokaże, który z zespołów będzie walczył o najwyższe cele, a który zakotwiczy w środku tabeli.

Jak siły w piątkowych meczach rozłoży Galmet? W pierwszej batalii przeciwnik z najwyższej półki - dwukrotny mistrz Ligi Open. Drugie spotkanie to rywalizacja z LKS Tęczą Zręcin, która nie stawiła się na pierwszą serię spotkań. Wynik tych konfrontacji to sprawa otwarta, a my z ciekawością będziemy śledzić te dwa mecze.

Zawodnicy ze Zręcina zagrają jeszcze z KRR Dwa Serca. Tutaj niezwykle ciężko wskazać faworyta, ale kto wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko, będzie miał sporą zaliczkę przed kolejnymi spotkaniami.

Na koniec parę słów o konfrontacji Maxima - KRR Dwa Serca. Przegrany mocno skomplikuje sobie sytuację w tabeli, więc zarówno jedni, jak i drudzy z pewnością nie przejdą obok meczu.

Bądź z nami pod popularnym balonem i wspieraj swoich ulubieńców.

Podrażniony mistrz goni rywali
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros