Facebook Youtube
Połowa sezonu Amatorów przekroczona

Połowa sezonu Amatorów przekroczona

Po 10 zaplanowanych kolejkach (jedna kolejka pauzy dla każdej z drużyn, Golden Team zaliczył już dwie planowe pauzy w sezonie) prowadzi Profbud4Kids, który ma tylko dwa punkty przewagi nad Vivaldi Meble.
Trzecia w tabeli Guzikówka Stara Gwardia będzie starała się powalczyć o wyższe lokaty, ale już czuje na plecach oddech grupy pościgowej, którą prowadzą Beniaminek Soccer Team i Mad Dogs.
 
PKLF Krosno jest bardzo blisko górnej połowy tabeli i zdaje się, że na chwilę obecną sześć punktów przewagi nad Liderami Grupy i Parnasem Stara Wieś to dużo.
Pamiętać należy, że taką przewagę można zniwelować w jednej serii gier, więc należy cały czas mieć się na baczności, bo rywale także mają ochotę na wyższe miejsca na koniec sezonu.
 
Golden Team na razie delikatnie zawodzi. Czwarty zespół z minionego sezonu zamyka stawkę, jednak runda rewanżowa może należeć właśnie do drużyny z Wiśniowej.

Mistrz – Profbud4Kids w piątkowych spotkaniach dwukrotnie sięgnął po komplet punktów z zespołami, którymi zawsze gra się niewygodnie.
Najpierw ofiarą lidera padła drużyna Mad Dogs, choć wynik nie do końca oddaje przewagi Profbud4Kids. Drugie spotkanie z Guzikówką Starą Gwardią zapowiadało się niezwykle ciekawie i nie zawiodło. Na dwa trafienia Eliasza Witalca i jednego gola Dawida Zajdla odpowiedział tylko Sławomir Findysz.
 
Guzikówka zamieniła się miejscami z Vivaldi Meble. Zdobyty tylko jeden punkt (z Golden Team) w dwóch bataliach trochę skomplikował sytuację ekipy Pawła Balona. Ozdobą meczu z ekipą z Wiśniowej była bramka Wojciecha Borkowskiego, który z dystansu trafił w okienko bramki Golden Team.
 
"Meblowi" nie stracili dystansu do zespołu "spod balona" i podobnie jak lider zapisali po piątkowych pojedynkach komplet punktów.
Wygrane z PKLF Krosno i Liderami Grupy sprawiły, że Vivaldi Meble mogło przesunąć się w ligowej klasyfikacji o jedną pozycję.
 
Beniaminek Soccer Team ograł Parnas Starą Wieś, a trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Jarosław Kwella. Mecz z PKLF Krosno ekipa "Beniaminków" zakończyła już na tarczy, ulegając 0-4.
 
Zespół Mad Dogs podobnie jak sąsiad z tabeli raz wygrał, raz przegrał. Przegrana z Profbud4Kids i wygrana z Parnasem Stara Wieś (rywalem, który od lat nie leży "Wściekłym Psom") nie pozwoliła przeskoczyć ekipy Beniaminek Soccer Team.
 
Ciekawa sytuacja powstała w środku tabeli. Do wspomnianych ekip Beniaminek Soccer Team i Mad Dogs dołączył PKLF Krosno, który ma tylko jedno oczko straty i powoli korzysta z wyników "w kratkę" swoich rywali. Zespół Bogusława Niemczyka przegrał z Vivaldi Meble, ale w drugim spotkaniu powetował sobie punktowe straty i wygrał z ekipą Beniaminka.
Zdaje się, że następna seria meczy może pomieszać miejsca w ligowej klasyfikacji tych zespołów.
 
Już sześć punktów straty do PKLF mają dwie kolejne drużyny. Liderzy Grupy mieli tylko jeden mecz z "Meblowymi" i nie udało im się zainkasować choćby punktu.
Parnas Stara Wieś przegrał dwukrotnie, ale wyniki nie były już tak duże na ich niekorzyść, co może prognozować poprawę gry w defensywie i być może pozwoli w następnych meczach zapunktować.
 
Golden Team zremisował 3-3 z Guzikówką Starą Gwardią, a przy odrobinie szczęścia mógł nawet wygrać. Jednak borykająca się ze słabszą formą niż rok temu ekipa z Wiśniowej powinna cieszyć się ze zdobytego punktu na będącej w pierwszej trójce drużynie z dzielnicy Krosna i tyko dwóch oczek straty do najbliższych przeciwników.
 
W 40 ligowych pojedynkach padło 407 bramek, co obniżyło nam średnią ze wszystkich meczów do i tak wysokiej wartości 10,18 gola na jeden mecz.

Po piątej serii gier w klasyfikacji strzelców na czele nie zaszły zmiany. Ciągle prowadzi Łukasz Śliwiński (Profbud4Kids) - 18 goli, ale za plecami ma sporą grupę pościgową. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Łukasz Śliwiński (Profbud4Kids) i Damian Cyran (Golden Team) - zdobywcy 6 goli.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.
Najwyższe zwycięstwo: Profbud4Kids - Parnas Stara Wieś 16-1
Najwięcej goli w jednym meczu: Vivaldi Meble - Parnas Stara Wieś 16-3 (19 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.
 
Klasyfikacji strzelców wszech czasów, jest dostępna tutaj.

Kolejne mecze są zaplanowane na sobotę 28 listopada od godziny 18:30.
Harmonogram godzinowy będzie opublikowany z tygodniowym wyprzedzeniem.

Więcej informacji odnośnie pandemii oraz zasad sanitarnych podamy w tygodniu na naszych mediach.Połowa sezonu Amatorów przekroczona
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros