Facebook Youtube
Profbud4Kids mistrzem Ligi Amatorów, Glasmark na czele Ligi Open

Profbud4Kids mistrzem Ligi Amatorów, Glasmark na czele Ligi Open

Za nami kampania 2019/20 w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej, natomiast Liga Open znajduję się w połowie sezonu.

Niebawem przedstawimy zmagania ligowe amatorów w statystyce, jednak dziś pokrótce o tym, co działo się pod popularnym balonem w Krośnie w niedzielny wieczór.

Profbud4Kids już po pierwszych niedzielnych meczach mógł świętować mistrzowski tytuł. Zespół spod balona pokonał planowo BUD-MACHER 7-4, a Vivaldi Meble uległo Guzikówce Starej Gwardii 1-5.
Taki rezultat był bardzo niebezpieczny dla "Meblowych", którzy mogli w ostatniej kolejce stracić także wice mistrzostwo kosztem zespołu z dzielnicy Krosna.

Zespół Waldemara Wojnara w XVI kolejce mierzył się ze świeżo upieczonym mistrzem, a ekipa Przemysława Koszlenika miała na rozkładzie Eurocash Galaktikos. Różnica między zainteresowanymi wynosiła zaledwie jeden punkt.

Vivaldi Meble po 30 minutach zwyciężyło Profbud4Kids 6-3, a Guzikówka Stara Gwardia przegrała z "Galaktycznymi" 2-5.

Do samego końca trwała rywalizacja pomiędzy Golden Team, a PKLF Krosno o czwartą lokatę. Smaczku tej batalii dodawał bezpośredni mecz między tymi zespołami w ramach XVI kolejki. Przyjaciołom Którzy Lubią Futbol całkowicie nie wyszła końcówka sezonu. Pięć ostatnich spotkań bez zwycięstwa nie pozwoliło wskoczyć tuż za podium. Golden Team wygrał ze swoim najgroźniejszym przeciwnikiem 6-3 i tym samym zameldował sie na czwartym miejscu.

Eurocash Galaktikos nie kalkulował i utrzymał szóstą lokatę. Dwie wygrane z Guzikówką Starą Gwardią i Beer Lovers pozwoliły utrzymać przewagę nad BUD-MACHERem.
"Budowalńcy" ulegli Profbud4Kids, ale na osłodę zwyciężyli w ostatniej kolejce PKLF Krosno. Sześć bramek w tym pojedynku zdobył Krzysztof Lągawa.

Parnas Stara Wieś pewnie pokonał "Miłośników piwa", a osiem bramek strzelił Dariusz Dydek, który przypieczętował tym wyczynem zdobycie tytułu króla strzelców z liczbą 46 goli.

W Lidze Open doszło do zmiany lidera. Niby nic nowego, bo taka sytuacja może się zawsze w futbolu wydarzyć, jednak brak punktu PPMD Rzeszów (ekipy, która na 10 spotkań tylko raz zremisowała przyp. red.) w dwóch meczach to już niespodzianka.

W pierwszym pojedynku zespół Krystiana Frączka uległ mocnej drużynie Ekolot, by po chwili schodzić z boiska pokonanym przez MultiGrass Sport Guzikówkę.

Te dwie porażki skrzętnie wykorzystał Glasmark, któremu nie wypadało stracić punktów z LKS Tęczą Zręcin i zespołem Maxima, jeżeli poważnie myśli o końcowym tryumfie.

Do PPMD niebezpiecznie zbliżyły się kolejne ekipy, które z pewnością zobaczyły szansę na przeskoczenie dotychczasowego lidera. Ekolot po ograniu swojego pierwszego rywala zwyciężył KRR Dwa Serca. Jasiołka Jaśliska także w niczym nie ustąpiła zespołowi Konrada Słowika i wygrała z KRR Dwa Serca i Galmetem. Strata dwóch oczek do wice lidera wydaje się nieduża, co spowoduje dodatkowe emocje w Lidze Open.

Nie próżnowała także PIWIARNIA, która odprawiła z kwitkiem MultiGrass Sport Guzikówkę oraz LKS Tęczę Zręcin.

PDS Sklepy S pewnie wygrały z Galmetem, a pięć goli w tym meczu strzelił Sebastian Meier. Drugie spotkanie także padło łupem popularnych "Esek", które zwyciężyły Domix. Sześć bramek zdobył w tym spotkaniu Damian Szczur.

W spotkaniu sąsiadów w tabeli Maxima pokonała Domix i dzięki tej wygranej przeskoczyła w tabeli ekipę z Brzozowa.

Następne mecze w Vivaldi Krosball Lidze Open odbędą się już w piątek 17 stycznia od godziny 19:45
Profbud4Kids mistrzem Ligi Amatorów, Glasmark na czele Ligi Open
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros