Facebook Youtube
Remis w meczu na szczycie, PDS Sklepy S na podium

Remis w meczu na szczycie, PDS Sklepy S na podium

MultiGrass Sport Guzikówka zwyciężyła LKS Tęczę Zręcin 6-3, a zawodnicy ze Zręcina nie musieli się wstydzić swojej postawy. Do wyniku 3-3 spotkanie było wyrównane, a Tęcza miała swoje okazje, by wyjść na prowadzenie. Jednak to mistrz, po zdobyciu czwartego gola, kontrolował już przebieg meczu i nie oddał zwycięstwa do ostatniego gwizdka sędziego.

PPMD Rzeszów wygrało z Galmetem, a trzy gole w tym pojedynku zdobył Tomasz Mierzejewski. Kluczowe spotkanie dla PPMD odbyło się w konfrontacji z PDS Sklepami S. Pojedynek trzeciej i czwartej ekipy Ligi Open zapowiadał się niezwykle ciekawie i mało kto mógł przewidzieć, że to jednak popularne "Eski" zwyciężą aż 6-1.

Ta porażka mocno skomplikowała sytuację zespołu Krystiana Frączka, który od początku sezonu znajdował się w pierwszej trójce, a przed ostatnią serią gier może wypaść z podium.

Ekolot po pierwszym meczu także nie stracił kontaktu z czołówką, wygrywając z Maximą. Jednak prawdziwy egzamin czekał zespół Konrada Słowika w drugim spotkaniu, w którym rywalem był lider.

Glasmark w meczu z Ekolotem objął prowadzenie po bramce Mateusza Aszlara. Do remisu doprowadził Tomasz Kolasiński, ale szybko odpowiedzieli w drużynie lidera Radosław Macnar i Mateusz Penar. Po przerwie kolejne gole zdobywali dla lidera Radosław Macnar, a dla Ekolotu Tomasz Kolasiński.

Mecz na szczycie na początku rozpoczął się od wzajemnego badania sił. Jasiołka i Glasmark miały swoje okazje, jednak to lider w końcówce I połowy uzyskał dwubramkowe prowadzenie za sprawą Mateusza Aszlara i Radosława Macnara. Po przerwie kontaktowego gola zdobył dla Jasiołki Piotr Kaczor. Do remisu doprowadził Krystain Kalemba celnie wykonując rzut wolny. Ten wyniki z pewnością premiował lidera, ale i gracze z Jaślisk schodzili z boiska zadowoleni, ponieważ dzięki zdobytemu punktowi utrzymali drugą lokatę.

Domix zagrał raz i zdobył trzy oczka kosztem Tęczy Zręcin. Ponownie młodym zawodnikom ze Zręcina niewiele brakowało do zdobycia punktu. Wygrana 7-6 ekipy z Brzozowa dała na moment Domiksowi ósme miejsce.

Piszemy na moment, ponieważ Maxima w odpowiedzi wygrała z MultiGrass Sport Guzikówką i była to delikatna niespodzianka piątkowych meczy.

Maxima już od pięciu serii zajmuje ósmą lokatę, ale ciągle czuje na plecach oddech ekipy z Brzozowa.

"Sędziowie" wygrali z PIWIARNIĄ i w końcu udało im się wskoczyć na podium.

Zespół z Iwonicza ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania z niezwykle wymagającymi rywalami, ale to starcie z Ekolotem (sąsiadem w tabeli) będzie kluczowe, ponieważ te dwie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt.

W 98 ligowych pojedynkach padły 874 bramki, co dało nam średnią 8,92 gola na jeden mecz (wliczone gole z walkowerów).

Najskuteczniejszym zawodnikiem po dziesięciu seriach gier pozostał Krystian Frączek (PPMD Rzeszów) - zdobywca 36 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Pełną klasyfikację strzelców wszech czasów można odnaleźć tutaj.

Ostatnia seria spotkań w lidze otwartej dla wszystkich zostanie rozegrana w piątek 14 lutego od godziny 19:45.

Gala kończąca zmagania Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej i Ligi Open odbędzie się w sobotę 29 lutego w Strefie Sportu i Relaksu Eurogym od godziny 19:00.
Remis w meczu na szczycie, PDS Sklepy S na podium
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros