Facebook Youtube
Sportowe Świry Mistrzem Vivaldi Krosball Ligi Open

Sportowe Świry Mistrzem Vivaldi Krosball Ligi Open

W walce o mistrzowski tytuł w ósmym sezonie Vivaldi Krosball Ligi Open pozostawały przed ostatnią serią gier tylko Sportowe Świry i Glasmark. Lidera od obrońcy trofeum dzieliły zaledwie dwa punkty i to właśnie w ramach XIV kolejki obydwie ekipy mogły rozstrzygnąć między sobą losy mistrzostwa. Mogły, ale losy najlepszej drużyny zmagań otwartych dla wszystkich rozstrzygnęły się niespodziewanie wcześniej, niż zakładano.

Lider swój pierwszy mecz rozegrał z ekipą KS Jan-Kesi, która przed ostatnią serią gier skazana była na czwartą lokatę, nie mogąc już doścignąć Iwonicza i bez szans na dogonienie przez piątą drużynę Falafel Kebab. Taka sytuacja mogła spowodować, że zespół Wojciecha Prętnika zagra bez presji i napsuje sporo krwi pretendentom do mistrzowskiej korony. Lider zwyciężył 7-2 (cztery trafienia zaliczył na swoje konto Szymon Słysz) i oczekiwał wyniku z boiska obok, gdzie grał INSTAL-STYR z Glasmarkiem.

Glasmark miał przed rozpoczęciem XIII kolejki teoretycznie łatwiej, a rywalem obrońcy tytułu była ekipa INSTAL-STYR, która wyraźnie uległa w pierwszym meczu tych drużyn, bo aż 4-10. Mało kto doszukiwał się niespodzianki w tym pojedynku. Remis byłby już nie lada sensacją, jednak to zespół z Lubatówki podniósł z boiska trzy punkty. Wygrana 4-3 zamknęła ekipie Jakuba Stodolaka drogę do mistrzostwa, a coraz bardziej zaczęto niepokoić się w jej szeregach o drugie miejsce.

Granit FC miał cień szansy, żeby poprawić swoją pozycję w tabeli. Zadanie to było niezwykle trudne, jednak przy odrobinie szczęścia i pomocy Iwonicza mógł tego dokonać. Warunkiem było zdobycie sześciu punktów w dwóch meczach i liczenie na porażkę ekipy Kacpra Zięby w XIV kolejce z Iwoniczem. Oczywiście, żeby zachować swoją szansę, należało najpierw w bezpośrednim spotkaniu wygrać z Falafelem (w pierwszym meczu ekipa ze Strzyżowa wygrała 11-9). Tym razem zespół Kacpra Zięby zrewanżował się Granitowi, wygrywając 9-3. Cztery gole w tym meczu zdobył Alan Staszewski.

INSTAL-STYR, dzięki wygranej z Glasmarkiem awansował na szóste miejsce, jednak żeby je utrzymać, ekipa z Lubatówki musiał pokonać Jan-Kesów. Zadanie to nie musiało być niemożliwe, ponieważ chwilę wcześniej INSTAL-STYR odprawił z kwitkiem faworyzowany Glasmark. Historia i tym razem się powtórzyła. Zespół Mateusza Dołęgowskiego ponownie okazał się lepszy od swoich piątkowych rywali. Tym razem wygraną 4-3 z Jan-Kesami zapewnił Jakub Zając, zdobywca wszystkich bramek dla wygranych.

O 20:20 miała rozpocząć się na Profbud Arenie "gra o tron" w ósmym sezonie Vivaldi Krosball Ligi Open. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Sportowych Świrów i Glasmark. Jednak sprawa mistrzostwa została rozstrzygnięta w XIII kolejce, więc obu ekipom pozostało prestiżowe spotkanie nowego mistrza z ustępującym. Dodatkową mobilizacją dla Glasamrku była sprawa drugiej lokaty, na którą mocno naciskał Iwonicz i w przypadku straty punktów mógł przeskoczyć zespół Łukasza Śliwińskiego na ostatniej prostej sezonu. W bezpośrednim starciu świeżo upieczony mistrz uległ 2-4, a dla Glasmarku była to nie tylko wygrana na pożegnanie, ale przypieczętowanie wicemistrzostwa w ósmym sezonie Ligi Open.

Iwonicz znając wyniki Glasmarku z XIII kolejki podejmował Falafel Kebab. Należało wygrać to spotkanie i liczyć na potknięcie Glasmarku ze Sportowymi Świrami. Wtedy nawet sprawa wicemistrzostwa byłaby otwarta dla zespołu Jakuba Zimy. Iwonicz swoje zrobił i pokonał Falafel Kebab 7-5 (sześć bramek Jakuba Zimy z tego spotkania  pozwoliły mu spokojnie sięgnąć po koronę Króla strzelców), jednak Glasmark nie zawiódł w swoim ostatnim spotkaniu i trzecie miejsce Iwonicza stało się faktem.

Pasja Krosno nie zgłosiła się na zaplanowane mecze. Spotkania Pasja Krosno – Iwonicz i Pasja Krosno – FC Granit zostały zweryfikowane jako walkower 0-3.

W 56 ligowych pojedynkach zaliczono 557 bramek, co dało nam średnią 9,95 gola na jeden mecz.

Królem strzelców Ligi Open został Jakub Zima (Iwonicz) zdobywca 39 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Bartosz Miklaszewski (Glasmark) i Jakub Zima (Iwonicz) – po 9 trafień.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Glasmark - Granit FC 12-1, Iwonicz - Granit FC 12-1

Najwięcej goli w jednym meczu: Granit FC – Falafel Kebab 11-9, Glasmark – Granit FC 13-7 (20 goli)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów prowadzi Krystian Frączek - zdobywca 172 bramek, a pełna klasyfikacja strzelców jest dostępna tutaj.

Zapraszamy wszystkich Uczestników Vivaldi Krosball Ligi Open na Galę podsumowującą ósmy sezon ligowy do Strefy Sportu i Relaksu Eurogym, która odbędzie się w sobotę 3 lutego. Początek spotkania o godzinie 19:00.
Sportowe Świry Mistrzem Vivaldi Krosball Ligi Open
© Copyright 2024
Realizacja: Interkros