Facebook Youtube
Sportowe Świry sprawcami największych niespodzianek w ósmej serii gier

Sportowe Świry sprawcami największych niespodzianek w ósmej serii gier


W kolejkach numer XV i XVI szóstego sezonu Vivaldi Krosball Ligi Open byliśmy świadkami kilku niespodziewanych wyników, które w istotny sposób wpłynęły na plany poszczególnych zespołów.

Ósmą serię spotkań rozpoczęły trzy mecze, z których najciekawiej zapowiadał się pojedynek Glasmark – Cisy Jabłonica Polska. Dla zespołu Tomasza Kolasińskiego mecz z mistrzem był być może jedną z ostatnich okazji do włączenia się do walki o podium. Glasmark, który miał jeden punkt straty do trzeciego miejsca, starał się wygrać i wskoczyć przed Jan-kesów. Po dobrym spotkaniu mistrz zwyciężył ekipę Cisów 5-4, a decydująca o wygranej bramka padła w samej końcówce. Drugim zawodnikiem, który dołączył do Klubu 100 (osób, które strzeliły 100 i więcej bramek w Lidze Open) okazał się Krystian Szubrycht.

W derbach gminy Korczyna Dwór Kombornia podejmował Kotwicę i, mimo że drużyna Rafała Czapora znajduję się niżej w tabeli to mobilizacja i chęć zdobycia choćby punktu jest o wiele większa. W pierwszym meczu tych drużyn Kotwica wygrała 9-5. Rewanż padł łupem zespołu z Komborni, który wygrał 9-3. Pięć goli w tym meczu zdobył Łukasz Józefczyk.

FC Kombinerki zagrały z Domiksem, a cele w tej fazie sezonu są dla obu ekip różne. Drużyna z Łęk Dukielskich stara się cieszyć grą i patrząc na ich piątkowych rywali, awans z dziewiątej pozycji był mało realny. Domix nie rezygnuje z gry o pierwszą trójkę, a trzy oczka straty do trzeciej lokaty i dwa punkty przewagi nad szóstą ekipą Sportowych Świrów to naturalna motywacja dla ekipy z Brzozowa, żeby walczyć w każdym spotkaniu. Mecz zakończył się bez niespodzianki i drużyna z Brzozowa pokonała zespół z Łęk Dukielskich 11-3.

Okręgówka 99 Calcio grając w pierwszym piątkowym meczu ze Sportowymi Świrami, miała okazję zahamować marzenia młodych zawodników o miejscu wyższym niż środek tabeli. Jednak po końcowym gwizdku sędziego to Sportowe Świry schodziły z boiska z tarczą pokonując wicelidera 5-4. Cztery gole zdobył w tym spotkaniu Krystian Kalemba.

Ekipa KS Jan-kesi, której całkowicie nie wyszła siódma seria gier, starała się poprawić swoje nastroje w spotkaniu z zespołem ALFA Poznaj Strzelanie. Podobnie jak w spotkaniu Okręgówki ze Sportowymi Świrami, także w tym meczu wygrał zespół niżej notowany. Drużyna ze Strzyżowa wygrała aż 13-3, a o sześć trafień wzbogacił swoje konto strzeleckie Dawid Błażejowski.

Domix po meczu z drużyną FC Kombinerki podejmował zespół Dwór Kombornia, który po wygranych derbach gminy Korczyna starał się zaskoczyć ekipę z Brzozowa. W tym spotkaniu faworyt nie zawiódł i tym samym przez chwilę awansował na trzecią lokatę.

Ekipa Cisy Jabłonica Polska po porażce w meczu z mistrzem miała na rozkładzie drużynę z Łęk Dukielskich. Do wygranej Cisów przyczynił się lider klasyfikacji strzelców Sebastian Meier, który w tym meczu zdobył aż dziewięć bramek.

Kotwica Korczyna, grając z Malinowym Nosem z Dukli, starała się zastopować lidera i tym samym ugrać dla siebie jakąś zdobycz punktową. O tym, że jest to możliwe, świadczył pierwszy mecz rozegrany przez te dwie ekipy i wygrany przez Kotwicę 9-5, a także remis 3-3 z Okręgówką 99 Calcio, czy pokonanie Glasmarku 2-1. Tym razem to ekipa z Dukli wygrała 10-6, a siedem bramek więcej po końcowym gwizdku miał wicelider klasyfikacji strzelców Krystian Frączek.

Drużyna ALFA Poznaj Strzelanie w swoim drugim meczu podejmowała Glasmark i tym razem musiała uznać wyższość ekipy mistrza. Na dwa trafienia drużyny ze Strzyżowa zespół Glasmark odpowiedział pięcioma bramkami.

Sportowe Świry na koniec dnia zagrały z ekipą KS Jan-kesi. Pierwszy mecz między tymi zespołami wygrany 4-1 przez drużynę z gminy Chorkówka, dawał psychologiczną przewagę. Jednak to zespół Konrada Kijowskiego okazał się lepszy i tym samym w piątkowy wieczór odprawił z kwitkiem zarówno wicelidera, jak i trzecią ekipą Ligi Open po siedmiu seriach gier.

Zespół Piastovia Miejsce Piastowe nie zgłosił się na zaplanowane spotkania. Drużyny Malinowy Nos Dukla i Okręgówka 99 Calcio otrzymały punkty walkowerem.

W 96 ligowych pojedynkach padło 969 bramek, co dało podniosło nam ponownie średnią powyżej 10 bramek na jedno spotkanie do wartości 10,09 gola na jeden mecz.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Sebastian Meier (Cisy Jabłonica Polska), który ma na swoim koncie 51 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć
tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Sebastian Meier (Cisy Jabłonica Polska) - 9 goli.

Wyniki Ligi Open można prześledzić
tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Sportowe Świry - Piastovia Miejsce Piastowe 18-5, Kotwica Korczyna – Piastovia Miejsce Piastowe 17-4.

Najwięcej goli w jednym meczu: Sportowe Świry - Piastovia Miejsce Piastowe 18-5 (23 bramki)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacji strzelców wszech czasów jest dostępna tutaj.

Dziewiąta seria gier odbędzie się w piątek 11 lutego od godziny 19:45.

Sportowe Świry sprawcami największych niespodzianek w ósmej serii gier
© Copyright 2022
Realizacja: Interkros