Facebook Youtube
Szósty sezon Vivaldi Krosball Ligi Open za nami

Szósty sezon Vivaldi Krosball Ligi Open za nami

Już w zeszłym tygodniu poznaliśmy drużynę, która sięgnęła po mistrzowski tytuł. Najlepszym zespołem kampanii 2021/22 w Lidze Open został Malinowy Nos z Dukli. Jednak przed ostatnią serią gier było ciągle kilka niewiadomych między innymi, które z ekip uzupełnią podium, a także jaka będzie kolejność na dalszych miejscach w rozgrywkach otwartych dla wszystkich.

W pierwszym rozdaniu Domix, który w ostatniej serii gier pogrzebał szansę na pierwszą trójkę ulegając dwukrotnie swoim rywalom, mógł poprawić sobie humory zwyciężając Piastovię. Ekipa Dawida Wiśniowskiego, która w poprzedniej serii gier zdobyła 4 oczka, starała się podtrzymać dobrą passę, a przy dobrych wynikach mogła przeskoczyć w tabeli Dwór Kombornię. Zespół Artura Krowiaka nie dał szans Piastovii i pewnie sięgnął po trzy oczka. Cztery bramki dla zwycięzców zdobył Rafał Dziedzic.

Drużyna Cisy Jabłonica Polska grała w niezwykle ważnym spotkaniu ze Sportowymi Świrami, którzy po ostatnich wynikach mieli spore szanse nawet na wicemistrzostwo. Warunkiem było pokonanie w pierwszym meczu ekipy niezwykle skutecznego Sebastiana Meiera oraz zespołu ALFA Poznaj Strzelnianie, a także liczenie na potknięcia Glasmarku i Okręgówki 99 Calcio. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem ekipy Cisów, która pokonała Sportowe Świry 10-9. Sześć trafień zaliczył najskuteczniejszy zawodnik Ligi Open Sebastian Meier, który dołączył do Klubu 100, czyli zawodników, którzy zdobyli sto i więcej bramek w zmaganiach otwartych dla wszystkich.

Drużyna ALFA Poznaj Strzelanie grała z Kotwicą Korczyną i choć zespół ze Strzyżowa nie mógł już poprawić swojej pozycji, to jednak mająca tylko trzy oczka straty ekipa z Korczyny mogła na mecie sezonu przeskoczyć swojego pierwszego przeciwnika. Bitwa o ósmą pozycję w XXI kolejce padła łupem zespołu ALFA Poznaj Strzelanie, który jedną bramką okazał się lepszy od graczy reprezentujących Kotwicę.

Mistrz na początek zagrał z ekipą Domix, która w sezonie spisywała się naprawdę nieźle i długo liczyła się w walce o pierwszą trójkę. Malinowy Nos z Dukli uległ w prestiżowym meczu z Glasmarkiem w ostatniej kolejce i jako najlepsza drużyna w kampanii 2021/22 chciała zakończyć rozgrywki w jak najlepszym stylu. Drużyna spod Cergowej zwyciężyła jedną bramką, jednak przy odrobinie lepszej skuteczności Domix mógł urwać punkty mistrzowi.

Ekipa ALFA Poznaj Strzelanie po meczu z Kotwicą zagrała ze Sportowymi Świrami, którzy po przegranym pojedynku z Cisami chyba przestali wierzyć w możliwość awansu do pierwszej trójki. Drużyna ze Strzyżowa wygrała 6-4 i tym samym zanotowała szósty mecz bez porażki. Cztery bramki w tym meczu zdobył Dawid Błażejowski.

Dwunasta w tabeli Piastovia na koniec swoich występów w Lidze Open podejmowała Cisy Jabłonica Polska i także w tym pojedynku nie udało jej się zainkasować choćby punktu. Cisy wygrały 11-5, a pięć bramek zdobył na koniec zmagań Sebastian Meier. Dzięki tej wygranej Cisy Jabłonica Polska zajęły czwartą lokatę na mecie kampanii 2021/22.

W trzeciej serii gier przystąpiły do rywalizacji Okręgówka 99 Calcio i Glasmark, które były typowane do zakończenia sezonu na podium. Dodatkowo znając wyniki Sportowych Świrów, musiały się sprężyć, ponieważ stawką ich korespondencyjnego pojedynku było wicemistrzostwo.

Teoretycznie łatwiejsze spotkania miała w ramach jedenastej serii gier Okręgówka 99 Calcio, która najpierw zagrała z Dworem Kombornia, by po chwili powalczyć o ligowe punkty z przeżywającym od jakiegoś czasu kryzys zespołem FC Kombinerki. Drużyna Szymona Sieniawskiego pewnie sięgnęła po zwycięstwo w meczu z Dworem Kombornia. Pięć goli zdobył w tym pojedynku Patryk Orzechowski, a cztery razy na listę strzelców wpisał się Damian Szczur. Także drugi pojedynek udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść, tym samym drugie miejsce dla Okręgówki 99 Calcio stało się faktem.

Glasmark podejmował niewygodną dla czołówki Kotwicę Korczyna, by w XXII kolejce zagrać z ekipą KS Jan-kesi. Porażka z Kotwicą 6-7 mocno skomplikowała zespołowi Jakuba Stodolaka drogę do drugiego miejsca. Zwycięstwo 4-3 z Jan-kesami odrobinę osłodziło zakończenie sezonu, w którym ostatecznie ustępujący mistrz uplasował się na trzeciej pozycji.

Drużyna Wojciecha Prętnika w pojedynku dwóch zespołów, które nie mogą rundy rewanżowej uznać za udaną, zagrała z ekipą FC Kombinerki, wygrywając 6-3. To zwycięstwo pozwoliło przeskoczyć w tabeli Domix. Mimo ambitnej postawy w spotkaniu z Glasmarkiem nie udało się Jan-kesom powiększyć dorobku punktowego. Przed spotkaniem obie ekipy wiedziały, że nie mogą już awansować wyżej, jednak stworzyły naprawdę ciekawe widowisko.

Sezon zamknął pojedynek Malinowego Nosa z Dukli z zespołem Dworu Kombornia. Mistrz spokojnie dopisał sobie trzy oczka. Sześć bramek dla wygranych zdobył Tomasz Mierzejewski, a cztery gole dołożył Konrad Wajs. Cztery trafienia dla pokonanych zaliczył Łukasz Józefczyk.

Królem strzelców Ligi Open został Sebastian Meier (Cisy Jabłonica Polska), który w całym sezonie zdobył 73 bramki. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Sebastian Meier (Cisy Jabłonica Polska) - 9 goli.

Wyniki Ligi Open można prześledzić
tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Sportowe Świry - Piastovia Miejsce Piastowe 18-5, Kotwica Korczyna – Piastovia Miejsce Piastowe 17-4.

Najwięcej goli w jednym meczu: Sportowe Świry - Piastovia Miejsce Piastowe 18-5 (23 bramki)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacji strzelców wszech czasów jest dostępna tutaj.

Po zmaganiach ligowych zapraszamy wszystkich uczestników, sędziów i osoby reprezentujące opiekę medyczną na Galę podsumowującą, która odbędzie się w piątek 4 marca w Strefie Sportu i Relaksu Eurogym, a o której pisaliśmy tutaj. Początek częsci oficjalnej o godzinie 19:00.

Szósty sezon Vivaldi Krosball Ligi Open za nami
© Copyright 2022
Realizacja: Interkros