Facebook Youtube
Vivaldi Meble Mistrzem Krosball Ligi Amatorskiej, Nafta powiększa przewagę w halówce, cztery drużyny dzieli punkt w Lidze Open

Aby sięgnąć po drugi w historii tytuł mistrzowski ekipa Vivaldi Meble musiała nie stracić punktów w spotkaniach z Parnasem Stara Wieś oraz doskonale znaną ekipą PKLF Krosno. Dwie wygrane w dwóch ostatnich pojedynkach miały pozwolić na wygranie ligi bez oglądania się za siebie.

"Meblowi" w pierwszym meczu grali z zespołem Parnasu Stara Wieś, który starał się opuścić dziewiąte miejsce. Mimo ambitnej postawy graczy ze Starej Wsi w tym meczu nie było niespodzianki, jednak wzmocniona defensywa zespołu Jana Bielawskiego postawiła się pretendentowi do mistrzostwa.

Wcześniej broniący tytułu i ciągle mający szansę na powtórzenie sukcesu sprzed roku Profbud4Kids wysoko pokonał Beniaminek Soccer Team. Po pięć bramek w tym spotkaniu zdobyli Jakub Kozner i Eliasz Witalec.

W międzyczasie do ciekawego starcia doszło w rywalizacji o czwartą lokatę. Wybitnie zmotywowany Mad Dogs wygrał 5-3 z Golden Team, tym samym zamykając drogę do czwartego miejsca ekipie z Wiśniowej.

W walce o miejsce tuż za podium liczył się jeszcze PKLF Krosno, który na początek wysoko pokonał Liderów Grupy, a cztery trafienia dla wygranych zaliczył Jakub Gazda.

Drugie rozdanie okazało się kluczowe dla losów w górnej połowie tabeli i wszystkie niewiadome zostały rozwiązane.

Najciekawiej z trójmeczów o godzinie 20:20 zapowiadał się pojedynek "Wściekłych Psów" i zespołu spod balona.
"Wataha" Mad Dogs w meczu z Profbud4Kids ruszyła ostro do przodu i w pewnym momencie prowadziła czterema bramkami. Szybkie wypunktowanie ustępującego mistrza spowodowało spokojniejszą grę, jednak nie oznaczało to, że emocje się skończyły. Dobra postawa bramkarza "Wściekłych Psów", trochę szczęścia i słupek torpedowały próby ekipy Jakuba Koznera do zbliżenia się do przeciwników. Na dwa trafienia Eliasza Witalca, odpowiadali napastnicy Mad Dogs i do końcowego gwizdka udało im się utrzymać bezpieczną przewagę.
Porażka Profbud4Kids z Mad Dogs pozwoliła ekipie Vivaldi Meble do świętowania drugiego tytułu mistrzowskiego w historii zmagań amatorów.

Drużyna z Guzikówki zagrała spokojnie i udało się jej zakończyć sezon wygraną nad Golden Team. Najniższy stopień podium należał do Starej Gwardii już od tygodnia, ale kolejne zwycięstwo na pewno dało powód do sporej radości ekipie Przemysława Koszelnika.

PKLF Krosno znając wynik "Wściekłych Psów" z ustępującym mistrzem uległ Vivaldi Meble. Tym samym piąte miejsce dla zespołu Bogusława Niemczyka stało się faktem.

17 bramek padło w meczu Beniaminek Soccer Team z Parnasem Stara Wieś. Wygrana drużyny Lucjana Szelca 9-8 poprawiła humory w szeregach Beniaminków. Ciekawostką tego spotkania było ostre strzelanie najlepszych snajperów obu ekip. Jarosław Kwella zdobył dla wygranych pięć, a Dariusz Dydek dla pokonanych sześć goli.

Sezon Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej w liczbach

W 72 ligowych pojedynkach padły 724 bramki, co dało nam średnią ze wszystkich meczów 10,06 gola na jeden mecz.

Królem strzelców został Tomasz Kolasiński (Guzikówka Stara Gwardia) – zdobywca 37 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Tomasz Kolasiński (Guzikówka Stara Gwardia) - zdobywca 9 goli.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Profbud4Kids - Parnas Stara Wieś 16-1

Najwięcej goli w jednym meczu: Profbud4Kids - Beniaminek Soccer Team 17-4 (21 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacji strzelców wszech czasów jest dostępna tutaj.
Podium należy do napastników, którzy mają ponad 100 goli w rozgrywkach Amatorów.

Z uwagi na stan pandemii i panujące w naszym kraju ograniczenia uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się w późniejszym terminie. Organizatorzy poinformują o jego czasie i miejscu w oddzielnym poście.

Gdyby stan pandemii i związane z nim obostrzenia znacznie się przedłużały Organizatorzy zaproponują alternatywny sposób wręczania nagród oraz upominków.

Dzień po zakończeniu Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej przyszedł czas na Ligę Halową, którą rozgrywamy na obiekcie Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Krosno

KS Jan-kesi – Kotwica Stara Gwardia 2-9
Kotwica Stara Gwardia pewnie sięgnęła po trzy punkty i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Wynik otworzył Dawid Cieplik, który spokojną podcinką pokonał bramkarza Jan-kesów. 120 sekund później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie.
Swoje trafienia dokładali także Tomasz Kolsaiński, Konrad Gonet, Marcel Drozd i Konrad Słowik. Dla pokonanych na listę strzelców wpisali się Dawid Jaskółka i Damian Szczur. Jan-kesi mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale Dawid Jaskółka nie wykorzystał przedłużonego karnego (obronił Mariusz Sabatowski).

OKS Markiewica - Haczovia Falafel 1-5
Pierwsi groźniej zaatakowali gracze z Markiewicza. W jednej z akcji zawodnicy OKS-u szybko wymieniali podania tuż pod bramką Haczovii, jednak stojący w bramce Jakub Pitrus wyłapał ostatnie podanie do napastnika Markiewicza.
Pierwszego gola zdobyli gracze z Haczowa. Damian Wąchała uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Na 3 minuty do końca I połowy potężny wolej Marcina Rysza dał już dwubramkową przewagę, a po chwili Damian Żołna podwyższył na 3-0 dla Haczovii.
OKS miał swoje okazje, Hubert Białogłowicz trafił w poprzeczkę i w końcu Jakub Satrur zdobył honorowe trafienie. Rezultat ustalił w 27 minucie Konrad Uliasz.

Prawko-Perfect – WIPMEB 3-3
"Meblowi" cały czas myślą o pogoni za liderem i to oni po trójkowej akcji Maciej Mierzejewski, Sylwester Sikorski, Karol Moszczyński mogli objąć prowadzenie, jednak dobrze wybronił Filip Filak.
W 7 minucie Karol Moszczyński dobrze przymierzył, a po chwili Karol Wajs podwyższył prowadzenie ekipy WIPMEB. Minutę później Bartosz Kielar złapał kontakt. Nie minęło dużo czasu, a świetnie rozprowadzony Rafał Dziedzic, będąc sam na sam z bramkarzem "Meblowych" trafił w Patryka Krzywdę.
Rafał Dziedzic zrehabilitował się jeszcze przed przerwą trafiając po długim rogu, a mógł jeszcze dać ekipie Prawko-Perfect prowadzenie, jednak z metra nie pokonał bramkarza rywali. Ta okazja szybko zemściła się na zespole Grzegorza Preisnera. Maciej Mierzejewski ponownie wyprowadził WIPMEB na prowadzenie.
Prawko-Perfect ruszyło do odrabiania strat. Dawid Tesznar odpowiedział obijając poprzeczkę, a Radosław Ostrowski trafił w golkipera WIPMEB. Może gdyby Sylwester Sikorski zamiast w słupek trafił do siatki, ten mecz padłby łupem drużyny Waldemara Wojnara. W 27 minucie Piotr Duduś doprowadził do remisu i po dobrym spotkaniu obie ekipy podzieliły się punktami.

Somgorsi – Nafta 1-4
Mecz pierwszej i trzeciej drużyny wzbudzał zainteresowanie wszystkich, którzy interesują się krośnieńską halówką.
Lider zaczął spokojnie, ale już w 3 minucie Damian Limberger dał prowadzenie Nafcie. Po chwili Michał Krupa uderzył mocno na bramkę zespołu Somgorsi, a piłka po rękach Mateusza Gumiennego wpadła do siatki.
Trzecie trafienie dla drużyny z Jedlicza dołożył Konrad Rymarczyk. W 24 minucie Jakub Zuzak dał odrobinę nadziei swojej ekipie pokonując Szymona Jastrzębskiego, jednak ostatnie słowo należało do lidera, który za sprawą Bartosza Klicha zamknął ten pojedynek.

Valencja – Victoria Dobieszyn 4-4
Na koniec byliśmy świadkami szalonego spotkania w wykonaniu Valencji i Victorii Dobieszyn.
Dawid Wiśniowski dał prowadzenie Victorii, co zmusiło Valencję do prób odrobienia strat. Michał Lorens trafił w bramkarza, Dawid Surmacz obił słupek, a Konrad Kwolek po indywidualnej akcji poprzeczkę, natomiast Mateusz Kustroń z bliska trafił w Milosza Krowickiego.
Do remisu doprowadził strzałem po długim rogu Michał Lorens. W 18 minucie Łukasz Józefczyk wyprowadził Valencję na prowadzenie. Bliski wyrównującego trafienia był Dawid Wiśniowski, ale w dobrej sytuacji trafił w Rafała Czapora. Kolejnego gola dołożył z karnego Dawid Surmacz, a Marcin Rymarz trafił w słupek. Dla Victorii strzelił Patryk Rutka i zaczęła się szalona końcówka. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu, by po chwili Dawid Wiśniowski zadał czwarty cios i to Victoria była bliżej trzech punktów. Na 30 sekund przed końcem Tomasz Ziobro wyrównał i tym samym po emocjonującym spotkaniu obie drużyny dopisały sobie po punkcie

Po sześciu kolejkach w klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Krystian Frączek (WIPMEB) - zdobywca 11 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Jakub Krawczyk i Konrad Rymarczyk (obaj Nafta Splast Jedlicze) - zdobywcy 5 goli.

Wyniki Ligi Halowej można prześledzić tutaj.
Najwyższe zwycięstwo: Nafta Splast Jedlicze - OKS Markiewicza 15-2
Najwięcej goli w jednym meczu: Nafta Splast Jedlicze - OKS Markiewicza 15-2 (17 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Halowej można odnaleźć tutaj.

Kolejne mecze są zaplanowane na niedziele 27 grudnia od godziny 18:30.

Niedziela należała do Vivaldi Krosball Ligi Open, więc z grą o ligowe punkty wróciliśmy pod popularny balon.

Po wszystkich zaplanowanych meczach doszło w czołówce ligi otwartej dla wszystkich do ciekawej sytuacji. Cztery pierwsze zespoły dzieli zaledwie punkt.

Zorza 03 Łubienko przerwała serie czterech porażek z rzędu i w pierwszym niedzielnym meczu pokonała Dwór Kombornia 7-2 oraz po chwili odniosła bardzo cenny remis z mistrzem. Cztery punkty nie pozwoliły na awans, jednak pomogły w utrzymaniu bliskiego dystansu do ekip z wyższych miejsc.

Jasiołka Jaśliska wygrała 3-1 z ekipą Domix i zrównała się punktowo po pierwszym rozdaniu zarówno z zespołem z Brzozowa, jak i Zorzą 03 Łubienko. Drugie zwycięstwo, tym razem z Rędzinianką pozwoliło na poprawienie o jedno miejsce pozycji zdobytej przed tygodniem.

Dobre spotkanie rozegrały Rędzinianka Wojaszówka oraz Glasmark. W tym meczu zdecydowało większe doświadczenie mistrza i trzy gole Łukasza Śliwińskego, jednak drużyna Filipa Kołka nie musiała się wstydzić swojej postawy i postawiła się Glasmarkowi.

W meczu kolejki drużna PBI Group zwyciężyła PIWIARNIE i tym samym spowodowała spadek zespołu z Iwonicza z pierwszej na czwartą lokatę, samemu wskakując na najniższy stopień podium.

W derbach powiatu brzozowskiego Domix zwyciężył LKS Hłudno 3-2, a mecz do końca trzymał w napięciu. Derby rządzą się swoimi prawami i przed spotkaniem wcale nie można było przewidzieć, kto ostatecznie przechyli szale zwycięstwa na swoja korzyść.

Emeritos Banditos mieli w niedzielne popołudnie tylko jedno spotkanie z ostatnią w tabeli Moderówką i wygrywając 8-2 zdobyli pozycję lidera. Młodzi zawodnicy z Krosna pokazują, że ich możliwości są spore i będą liczyli się w walce o tytuł.

Na koniec Dwór Kombornia nie dał szans Moderówce pokonując ją 17-3. Godnym odnotowania jest wyczyn Łukasza Józefczyka, strzelca ośmiu bramek.

W 46 ligowych pojedynkach padło 465 bramek, co dało nam średnią ze wszystkich meczów 10,11 gola na jeden mecz.

Po czwartej serii gier w klasyfikacji strzelców prowadzi Krystian Frączek (PBI Group) - zdobywca 24 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Łukasz Józefczyk (Dwór Kombornia) - zdobywca 8 goli.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj

Najwyższe zwycięstwo: Dwór Kombornia - Moderówka 17-3, PBI Group – WKS Rędzinianka Wojaszówka 16-2.
Najwięcej goli w jednym meczu: Dwór Kombornia - Moderówka 17-3 (20 bramek).

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj

Klasyfikacji strzelców wszech czasów, jest dostępna tutaj

W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu narodowej kwarantanny, która będzie obowiązywała od poniedziałku 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku ostatnim terminem Vivaldi Krosball - ligi piłkarskie będzie 27 grudnia, gdzie na Hali widowiskowo-sportowej krośnieńskiego MOSiRu zagra Liga Halowa.

Kolejne terminy rozgrywek Ligi Open i Ligi Halowej podamy Państwu w późniejszym czasie. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

Organizatorzy pragną przypomnieć, że rozgrywki są prowadzone bez udziału publiczności. Osoby nie będące uczestnikami sportowej rywalizacji nie mogą przebywać na arenach Hali widowiskowo-sportowej oraz Profbud Areny.

Uczestnicy, którzy nie biorą udziału w meczu, ani rozgrzewce mają obowiązek poruszać się po obiektach, na których prowadzone są ligi Vivaldi Krosball w maseczce oraz zachowywać odpowiedni dystans.
Prosimy o stosowanie się do wymagań Organizatora, zaleceń sanitarnych oraz Regulaminów obiektów.