Facebook Youtube
Mistrz przyhamowany, grupa pościgowa o dwa punkty straty

Mistrz przyhamowany, grupa pościgowa o dwa punkty straty

 
Mistrz mimo, że pokonał 6-1 w swoim pierwszym meczu zaprzyjaźnioną ekipę Beniaminek Soccer Team, to w jednym z ważniejszych spotkań pierwsze rundy musiał uznać wyższość Vivaldi Meble.
"Meblowi" pokazali dobry futbol i stawili się na mecz w niemal optymalnym zestawieniu.
W składzie Profbud4Kids był widoczny brak Łukasza Śliwińskiego - lidera klasyfikacji strzelców.
Porażka zakończyła serię 13 wygranych z rzędu lidera rozgrywek.
 
Drużyna Vivaldi Meble chwilę przed pojedynkiem z zespołem "spod balona" pewnie sięgnęła po trzy oczka kosztem ekipy Parnas Stara Wieś. Dzięki sześciu punktom zdobytym w piątkowy wieczór "Meblowi" zmniejszyli stratę do lidera już tylko do dwóch oczek.
 
Kolejną ekipą z czołówki, która wykorzystała potknięcie lidera była Guzikówka Stara Gwardia, choć rywal w postaci Mad Dogs był bardzo wymagający. Po dobrym spotkaniu ekipa z dzielnicy Krosna zwyciężyła 6-3 i utrzymała drugą lokatę.
 
Czwarty Beniaminek Soccer Team mimo dwóch porażek utrzymał swoją pozycję zdobytą przed tygodniem. Przegrana z liderem 1-6 w pierwszym spotkaniu nie była wielkim zaskoczeniem, jednak porażkę w drugiej batalii z Golden Team można uznać za niespodziankę.
 
Zespół Mad Dogs zrównał się punktami z ekipą Beniaminka w czym pomogło zwycięstwo nad Golden Team. W meczu z Guzikówką zarówno, w jednej, jak i w drugiej drużynie zabrakło liderów i najskuteczniejszych zawodników (w Mad Dogs brakowało Tomasza Wacka, a w Guzikówce zabrakło Tomasza Kolasińskiego) i chyba brak doświadczonego gracza "Wściekłych Psów" był bardziej widoczny.
 
PKLF zagrał raz i aby nie tracić kontaktu z górną połową tabeli musiał powalczyć o zdobycz punktową z Liderami Grupy. Po zwycięstwie 7-4 zespół Bogusława Niemczyka ma tylko jedno oczko straty do czwartego miejsca.
 
Liderzy Grupy powoli odrabiają stratę z pierwszych serii gier. Mecz z Parnasem zakończyli efektownym zwycięstwem i ta wygrana pozwoliła przeskoczyć zespół ze Starej Wsi w ligowej tabeli. Spotkanie z doświadczoną ekipą PKLF Krosno zakończyło się co prawda porażką, jednak wydaje się, że druga runda może być bardziej obfita w zdobycze punktowe dla ekipy Maksyma Organka.
 
Parnas Stara Wieś uległ wyraźnie w swoich zaplanowanych meczach, a brak Dariusza Dydka dla tej ekipy to ogromne osłabienie. Ambitna postawa całego zespołu i próba zastąpienia w zdobywaniu goli jednego z najlepszych napastników Ligi Amatorskiej przez Sebastiana Datę, Dariusza Barańskiego i Marka Fronia nie wystarczyła na Liderów Grupy oraz walczącą o najwyższe cele drużynę Vivaldi Meble.
 
Ekipa Golden Team w końcu zapunktowała i być może uda się jej odbić od dna. Do wyraźnej wygranej z Beniaminek Soccer Team poprowadził zespół z Wiśniowej Damian Cyran zdobywca 6 goli. Wcześniej Golden Team uległ ekipie Mad Dogs, co spowodowało że na ewentualny awans w ligowej klasyfikacji trzeba będzie poczekać do piątej serii gier.
 
Ciekawostką sezonu 2020/21 jest fakt wysokiej średniej goli na mecz, liczonej z jednej serii gier. Cały czas utrzymuje się średnia bramek powyżej 10 goli.
Tym razem w jednej serii gier padł rekord zdobytych goli w całej historii zmagań amatorów, a średnia wyniosła 11 goli na jeden pojedynek (88 bramek w 8 meczach).
 
W 32 ligowych pojedynkach padły 332 bramki, co podniosło nam średnią ze wszystkich meczów do 10,38 gola na jeden mecz.
 
Po czwartej serii gier w klasyfikacji strzelców na czele utrzymał się Łukasz Śliwiński (Profbud4Kids) - 18 goli Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.
Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Łukasz Śliwiński (Profbud4Kids) i Damian Cyran (Golden Team) - zdobywcy 6 goli.
 
Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.
Najwyższe zwycięstwo: Profbud4Kids - Parnas Stara Wieś 16-1
Najwięcej goli w jednym meczu: Vivaldi Meble - Parnas Stara Wieś 16-3 (19 bramek)
 
Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.
 
Klasyfikacji strzelców wszech czasów, jest dostępna tutaj.
 
Kolejne mecze są zaplanowane na piątek 13 listopada od godziny 19:45.

Więcej informacji odnośnie pandemii oraz zasad sanitarnych podamy w tygodniu na naszych mediach.


Mistrz przyhamowany, grupa pościgowa o dwa punkty straty
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros