Facebook Youtube
Pierwsze punkty Eurocash Galaktikos, przebudzenie Guzikówki

Pierwsze punkty Eurocash Galaktikos, przebudzenie Guzikówki

W piątek 15 listopada rozegrano czwartą serię gier Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej (kolejki VII i VIII).

W końcu odpaliła drużyna Eurocash Galaktikos, która zgarnęła w dwóch kolejkach sześć punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Guzikówka Stara Gwardia, która wcale nie miała łatwych rywali.

Lider na początek spotkał się z ekipą BUD-MACHER i w pierwszych minutach spotkania obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Grzegorza Tomkiewicza. Na prowadzenie wyszli jednak gracze z Łęk Dukielskich za sprawą Arkadiusza Gromka, który precyzyjnym uderzeniem po długim rogu trafił do siatki Profbud4Kids. Do remisu doprowadził Jakub Kozner, który celnie egzekwował rzut karny, tym samym zdobył swoją setną bramkę w rozgrywkach Ligi Amatorskiej. Na prowadzenie wyprowadził Profbud4Kids Aymen Mamouni. Po zmianie stron gole zdobywali już tylko zawodnicy zespołu "spod balona" i tym samym sięgnęli po pierwsze trzy oczka.

Eurocash Galaktikos rywalizował w piątkowy wieczór z Beer Lovers i Parnasem Stara Wieś. W pierwszym pojedynku "Galaktyczni" w końcu zaskoczyli i pokonali 7-2 "Miłośników piwa". Zdaje się, że był to dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami zespołu Tomasza Wacka, który w drugiej batalii o ligowe punkty zwyciężył 9-6 ekipę Parnas Stara Wieś. Drużyna Jana Bielawskiego zdobywa bramki, ale także sporo traci, co na pewno ma wpływ na zdobywanie punktów.

PKLF Krosno stoczył pojedynek z Golden Team, a stawką spotkania było trzecie miejsce. Po dobrym meczu zawodnicy z Wiśniowej okazali się lepsi o jedno trafienie i przez moment awansowali nawet na drugą lokatę w tabeli Ligi Amatorskiej.

Vivaldi Meble zaczynał dzień rozgrywkowy od meczu z Guzikówką Starą Gwardią. Początek spotkania był wyrównany, a delikatną przewagę bramkową wypracował zespół Guzikówki. W drugim kwadransie "Meblowi" przycisnęli i stwarzali coraz groźniejsze okazje do zdobycia gola. Świetnie interweniował w bramce Starej Gwardii Paweł Maciejewski, który kilkakrotnie w znakomity sposób zastawiał piłce drogę do siatki. Zawodnicy z dzielnicy Krosna groźnie kontrowali starając się zachować jednobramowe prowadzenie. W końcówce Łukasz Zych trafił do bramki Guzikówki, ale sędziowie dopatrzyli się faulu i to zwodnicy Przemysława Koszelnika zgarnęli pełną pulę.

Zwycięstwo Profbud4Kids i Golden Team w ramach siódmej kolejki spowodowało, że byliśmy świadkami kolejnego meczu na szczycie, ponieważ obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą w swoim drugim piątkowym spotkaniu. Zespół spod balona już dwukrotnie w tym sezonie wychodził zwycięsko z takich batalii. Nie inaczej było i tym razem. Wygrana 5-1 umocniła Profbud4Kids na szczycie tabeli, ale jak zdradził nam Jakub Kozner – kapitan tej ekipy, do końca ligi jest jeszcze daleko i na pewno nie mogą czuć się jeszcze mistrzami.

BUD-MACHER w ostatnim piątkowym starciu zagrał z uskrzydloną ekipą Guzikówki Starej Gwardii. Gracze z dzielnicy Krosna, którzy byli pierwszym liderem zmagań amatorów, przez trzy mecze z rzędu nie mogli zdobyć kompletu punktów. Przełamanie nastąpiło w meczu z Vivaldi Meble i niesieni tym wynikiem zawodnicy z Krosna pokonali 3-1 drużynę Rafała Majera.

Na koniec dnia właściciel marki Vivaldi Krosball - ligi piłkarskie Waldemar Wojnar wręczył pamiątki ufundowane przez Hotel Nafta oraz Pub&Club Nafta dla zawodników, którzy znaleźli się w Szóstce Dnia pierwszej serii gier.

Ciekawostką tej serii gier było zdobycie setnej bramki przez Jakuba Koznera (Profbud4Kids) – lidera klasyfikacji wszech czasów, którą można na bieżąco śledzić tutaj.

W czwartej serii spotkań padło 58 goli, co spowodowało delikatne obniżenie średniej bramek na jedno spotkanie. W 32 ligowych pojedynkach padło 255 bramek, co dało nam 7,97 gola na jeden mecz.

Nowym liderem klasyfikacji strzelców amatorów w sezonie 2019/20 został Eliasz Witalec (Profbud4Kids) - zdobywca 13 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

Tra zabawa dla piłkarskich śmiałków Vivaldi Extra Skills, w której wzięło udział sześciu uczestników.
Klasyfikację tej zabawy można odnaleźć tutaj.

Kolejne spotkania odbędą się w piątek 22 listopada od godziny 19:45
Pierwsze punkty Eurocash Galaktikos, przebudzenie Guzikówki
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros