Facebook Youtube
Profbud4Kids buduje przewagę, pierwszy punkt

Profbud4Kids buduje przewagę, pierwszy punkt "Miłośników piwa"

21 grudnia rozegrano spotkania w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej w ramach XIII i XIV kolejki. 

PKLF
Krosno niespodziewanie stracił punkty z Beer Lovers. Ten remis może na koniec sezonu mocno skomplikować walkę o podium zespołowi Bogusława Niemczyka. "Miłośnicy piwa" zagrali ambitnie i zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach amatorów.

Eurocash Galaktikos pokonał BUD-MACHER i lepszym bilansem bezpośrednich meczy wyprzedził "Budowlańców". Dodatkowo "Galaktyczni" w końcu opuścili siódme miejsce, które od sześciu serii było im przeznaczone i awansowali na szóstą lokatę.

Mało bramek padło w starciu Parnasa Stara Wieś z Golden Team, ale każde trafienie było niezwykle cenne, bo utrzymywało każdą z ekip w grze. Ostatecznie to zespół z Wiśniowej sięgnął po trzy oczka, zwyciężając 2-1.

Golden Team rozwiązał worek bramkowy w drugim swoim meczu i pewnie pokonał Beer Lovers. Dwie wygrane ponownie pozwoliły wskoczyć na najniższy stopień podium, który Golden Team zajmował już wcześniej dwukrotnie w sezonie 2019/20.

Profbud4Kids zdobył trzy punkty kosztem Guzikówki Starej Gwardii i powoli, ale systematycznie powiększa przewagę nad grupą pościgową.

Parnas Stara Wieś po przegranej z Golden Team pokonał BUD-MACHERA a pięć goli zdobył lider klasyfikacji strzelców Dariusz Dydek.

PKLF Krosno stracił drugą lokatę i spadł w tabeli na czwarte miejsce. Dwa remisy z niżej notowanymi rywalami (w miniony piątek z Parnasem Stara Wieś 4-4 i sobotni remis z Beer Lovers 3-3, przyp. red.) spowodował, że rywale zaczęli dochodzić wice lidera, a porażka z Guzikówką Starą Gwardią 1-2 dopełniła dzieła. Zawodnicy z Guzikówki spadli na piąte miejsce, ale ciągle zachowują kontakt do podium.

Vivaldi Meble wykorzystało potknięcia przeciwników i zameldowało się po zwycięstwie z Eurocash Galaktikos na drugim miejscu. Do końca sezonu do zdobycia pozostało jeszcze 12 oczek, a strata do lidera to tylko lub aż pięć punktów.

Zdaje się, że najbliższa seria gier to ostatni dzwonek do skutecznej pogoni za Profbud4Kids.

W 56 ligowych pojedynkach padły 464 bramki, co dało nam 8,29 gola na jeden mecz.

Po siedmiu seriach gier w klasyfikacji strzelców Dariusz Dydek (Parnas Stara Wieś) samodzielnie zasiadł na fotelu lidera, strzelając 32 gole. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

Klasyfikację zabawy Vivaldi Extra Skills można odnaleźć tutaj.

Klasyfikacji strzelców wszech czasów, jest dostępna tutaj. Trzeci zawodnik dołączył już do "Klubu 100" - czyli zawodników, którzy mają na swoim koncie 100 goli w Lidze Amatorskiej, a został nim Eliasz Witalec.

Kolejne mecze odbędą się w niediele 5 stycznia od godziny 18:00.
Profbud4Kids buduje przewagę, pierwszy punkt
© Copyright 2020
Realizacja: Interkros