Facebook Youtube
Vivaldi Meble mistrzem Ligi Amatorskiej, dwóch nowych strzelców w

Vivaldi Meble mistrzem Ligi Amatorskiej, dwóch nowych strzelców w "Klubie 100"

W piątek 5 stycznia rozegrano na Profbud Arenie szóstą serię gier Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej.

Freedom, który robi co może, żeby na koniec sezonu nie zająć ostatniej pozycji, musi szukać punktów z każdym przeciwnikiem. Oldboje Rymanów z pewnością liczyli na miejsce na podium, a w takiej sytuacji walka o zwycięstwo z drużyną Patryka Akslara musiała nastąpić od pierwszych minut. W meczu, w którym padło 10 bramek obydwie drużyny podzieliły się punktami, remisując 5-5. Taki rezultat z pewnością nie zadowolił zespołu z Rymanowa, natomiast Freedom zyskał jedno oczko przewagi nad Krosdachem.

Mistrz także musiał szukać punktów, bo strata do lidera przed jedenastą kolejką wynosiła trzy oczka, a do zakończenia sezonu została jeszcze jedna seria gier. Strzelanie nastąpiło od pierwszych minut i zarówno jedni, jak i drudzy odnajdywali drogę do bramki przeciwników. Hydroterm uległ jedną bramką, jednak po raz kolejny pokazał się z dobrej strony.

Guzikówka Stara Gwardia, tak jak Oldboje Rymanów starała się włączyć do walki o trzecie miejsce. Niewiele brakowało, aby zespół z dzielnicy Krosna podzielił losy Oldbojów Rymanów i zremisował z niżej notowanym Krosdachem. W ostatniej akcji meczu Tomasz Kolasiński zdobył zwycięskiego gola dla Starej Gwardii, co pozwoliło na chwilę oddechu.

Pasjonująco zapowiadało się drugie piątkowe rozdanie w zmaganiach amatorów.

Oldboje Rymanów mierzyli się z Guzikówką Starą Gwardią, a stawką tego meczu było uzyskanie dobrej pozycji w walce o podium. Po końcowym gwizdku z wygranej cieszyła się ekipa Guzikówki, która pokonując Oldbojów 3-1 zameldowała się na trzeciej lokacie.

Lider – Vivaldi Meble podejmował Mad Dogs, a strata dzieląca obie ekipy wynosiła zaledwie cztery oczka. Tym razem "Meblowi" nie pozostawili złudzeń ekipie Piotra Górskiego, wygrywając pewnie 7-1 i robiąc wielki krok do zdobycia mistrzostwa.

Na drugim biegunie tabeli zespoły Krosdach i Freedom spotkały się w walce o siódmą pozycję. Obie ekipy dzielił zaledwie punkt na korzyść drużyny Wojciecha Babczyńskiego i bezpośredni mecz mógł wyjaśnić, która z tych ekip odbije się od ligowego dna. Krosdach wygrał 5-3, a cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Moustafa Gharib. Tym samym zespół Freedom spadł na ósmą lokatę.

Na koniec Salon Łazienek BLU zagrał z ekipą "Wściekłych Psów". Dotychczasowy mistrz w pierwszym pojedynku zwyciężył 7-6 Hydroterm, natomiast ekipa Mad Dogs uległa "Meblowym" 1-7. Tym razem to zespół Artura Szelca zszedł z boiska z tarczą. Wygrana 11-5 pozwoliła na zrównanie się punktami z drużyną Guzikówki i wciąż realne szanse nawet na wicemistrzostwo. Dodatkowo dwóch zawodników z tego spotkania dołączyło do elitarnego "Klubu 100", czyli graczy, którzy co najmniej sto razy wpisywali się na listę strzelców w Lidze Amatorskiej. Łukasz Śliwiński (Salon Łazienek BLU) zdobył w tym meczu pięć, a Tomasz Wacek (Mad Dogs) cztery bramki. Dorobek Łukasza Śliwińskiego mógł być większy, ale po jednym z jego uderzeń piłka dwukrotnie obiła słupki bramki Mad Dogs'ów i wyszła w pole.

"Meblowi" zagrali z zespołem Hydroterm i przy korzystnych wynikach mogli świętować trzeci mistrzowski tytuł w swojej historii. Drużyna Waldemara Wojnara skrzętnie skorzystała z okazji, wygrywając z zespołem Piotra Krowickiego 8-5. Porażka Salonu Łazienek BLU spowodowała sześć punktów przewagi ekipy Vivaldi Meble. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, jednak dodatkowym atutem "Meblowych" jest lepszy bezpośredni bilans spotkań z najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzostwo.

W 48 ligowych pojedynkach zaliczono 471 bramek, co dało nam średnią 9,81 gola na jeden mecz.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Łukasz Śliwiński (Salon Łazienek BLU) zdobywca 29 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Przemysław Kamiński (Oldboy Rymanów) - 6 trafień

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Oldboy Rymanów - Freedom 18-5

Najwięcej goli w jednym meczu: Oldboy Rymanów - Freedom 18-5 (23 gole)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów prowadzi Jakub Kozner - zdobywca 204 bramek, a pełna klasyfikacja strzelców jest dostępna tutaj.

Siódma sieria gier Ligi Amatorskiej (kolejki XIII i XIV) odbędzie się w sobotę 20 stycznia od godziny 18:30.

Vivaldi Meble mistrzem Ligi Amatorskiej, dwóch nowych strzelców w
© Copyright 2024
Realizacja: Interkros