Facebook Youtube
Zapowiedź 5 serii spotkań (kolejki IX i X)

Zapowiedź 5 serii spotkań (kolejki IX i X)

W piątek 13 listopada odbędzie się już piąta seria gier Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej, tak, tak to już półmetek rozgrywek, więc czasu na zdobywanie punktów zostało mało.

W poprzednim sezonie na tym etapie rozgrywek, liderem również był zespół Profbud4Kids, tylko przewaga punktowa nad drugim zespołem była znacznie większa.

Na chwilę obecną, układ tabeli to tylko dwupunktowa przewaga lidera nad drugą i trzecią drużyną. I w tym zakresie jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte.

Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Na pewno będzie bardzo ciekawie do ostatniego meczu.

Moje prognozy na najbliższą serię gier.

Guzikówka Stara Gwardia - Golden Team
Faworytem w tej potyczce zdecydowanie jest doświadczona ekipa z Guzikówki, która jako wicelider na pewno ma aspiracje do zdobycia korony. Aby ta perspektywa się nie oddaliła na pewno muszą wygrywać wszystkie kolejne pojedynki, aby w decydujących spotkaniach z Profbud4Kids i Vivaldi Meble nie mieć zaległości punktowych.
Nie skreśla to jednak zespołu Golden Team z szans na wygranie tego meczu. Wszakże Golden Team strzelił w ostatniej kolejce 11 bramek nie byle komu bo Beniaminek Soccer Team.

Beniaminek Soccer Team - Parnas Stara Wieś
W tabeli te dwie drużyny dzieli 4 miejsca, ale to tylko z pozoru duża przewaga. Jak spojrzeć na ilość wygranych meczów to już różnica jest niewielka: 3 do 2 i ta właśnie statystyka pozwala prognozować ciekawe spotkanie.
Jest tylko jeden warunek. Parnas musi się zmobilizować i dać z siebie 100%.

Mad Dogs - Profbud4Kids
Kolejne arcyciekawe spotkanie. Doświadczona drużyna Mad Dogs zawsze jest trudnym przeciwnikiem. Ambicja z jaką podchodzą do każdego spotkania oraz doświadczenie boiskowe, nie pozwala na lekceważenie ich.
Pomimo tego, że faworyt tej potyczki wydaje się być jeden, to jednak przed liderem ciężki pojedynek. Szczególnie, że będzie to spotkanie dwóch świetnych bramkarzy. Najmniej puszczonych bramek po stronie Jakuba Skolarczyka, ale również Michał Deptuch może pochwalić się świetnym trzecim wynikiem. Reasumując faworytem jest Profbud4Kids, ale nie wykluczone, że Mad Dogs postarają się o niespodziankę.

Guzikówka Stara Gwardia - Profbud4Kids
No i mecz kolejki. Lider z wiceliderem. Od tego meczu wiele zależy dla jednej i drugiej ekipy. To pojedynek nie tylko lidera i wicelidera tabeli ale również dwóch najlepszych strzelców: Łukasz Śliwińskiego i Tomasza Kolasińskiego. W tym meczu dużo będzie zależało od gry obronnej i tego ile sytuacji będą mieli lider i wicelider klasyfikacji strzelców. Mój typ to niespotykanie rzadki wynik na boiskach Vivaldi Krosball czyli remis. W tym sezonie tylko dwa mecze zakończyły się remisem w tym jeden z udziałem Starej Gwardii.

Mad Dogs - Parnas Stara Wieś
Drugi ciężki pojedynek ekipy Parnas Stara Wieś w ten piątek. Ale żadne spotkanie nie jest łatwe, szczególnie jak chce się zdobywać punkty. A przecież po to wychodzimy na boisko i gramy.
Faworytem spotkania jest oczywiście Mad Dogs, ale nie odbieram szans na zwycięstwo chłopakom ze Starej Wsi. Trzeba tylko wyjść mocno zdeterminowanym i z wiarą w siebie.

Vivaldi Meble - PKLF Krosno
Klasyk można by rzec. Dwie ekipy, które mogę śmiało powiedzieć, że znają się jak „Łyse konie”. Chyba nie ma dwóch takich drużyn jak PKLF i Vivaldi, które regularnie ze sobą trenują. Dlatego ten mecz to są DERBY. DERBY nie byle jakie. Mecze między PKLF a Vivaldi niejednokrotnie decydowały o końcowym miejscu tych zespołów w lidze.
Z mojej strony, jako kapitana PKLF wiem, że będzie to mecz kolejki. Nie tylko dla nas, ale także dla Vivaldi Meble. To będzie wyrównane spotkanie, a wynik końcowy jest wielką niewiadomą. A ponieważ jestem wielkim optymistą i wierzę we własną drużynę, to 3 punkty zdobędzie PKLF Krosno.

Beniaminek Soccer Team - PKLF Krosno
Czas na rewanż. Pierwsze spotkanie przegraliśmy 3:6, tak więc jest okazja do rewanżu.
W pierwszym spotkaniu zagraliśmy w okrojonym składzie i z jednym zawodnikiem na zmianę, co z pewnością miało wpływ na przebieg spotkania. Wynik wskazuje na zdecydowaną przewagę Beniaminka, ale z przebiegu gry, spotkanie było wyrównane. Myślę, że mamy realną szanse na zdobycie 3 punktów w tym spotkaniu.

Vivaldi Meble - Liderzy Grupy
Mecz rewanżowy. Pierwsze spotkanie wygrała drużyna Vivaldi. Czas więc na pokazanie pazura i zrewanżowanie się Liderów Grupy. Dla drużyny Waldka nie będzie to łatwe spotkanie, bo Liderzy to solidny i waleczny zespół. Na pewno łatwo skóry nie oddadzą i zapowiada się ostra gra. A co do wyniku to liczę na niespodziankę.
Zapowiedź 5 serii spotkań (kolejki IX i X)
© Copyright 2021
Realizacja: Interkros